Я студент з України і мені потрібна допомога

Klopú na naše dvere. Hľadajú pomoc. Sú to často osamelé matky s deťmi no aj celé rodiny, ktoré hľadajú pomoc v núdzi. „Náš charitný sklad potravín a hygienických potrieb je však prázdny,“ hovorí Rado Dráb z košickej pobočky Úsmev ako dar.

Okamžitou potravinovou pomoc a poskytnutím nevyhnutných hygienických potrieb vieme zmierniť núdzu v rodinách, ktoré sa s prosbou obrátia na nás. Nie je to však koniec, ale začiatok práce s rodinou.

Najprv prekonáme prvotnú núdzu a vďaka niekoľkým špecializovaným sociálnym poradcom pracujeme s rodinou ďalej tak, aby sa takého situácie opakovali v ich živote čo najmenej. Mesačne nám takýchto rodín zaklope na dvere viac ako 20.

Preto vás prosíme o darovanie trvanlivých potravín a základných hygienických potrieb pre tieto chudobné rodiny. Odovzdať ich môžete na košickej pobočke Úsmev ako dar, Kováčska 28, Košice. Od pondelka do soboty v čase od 7:00 – 21:00. Ak pomôžete zorganizovať zbierku vo svojej práci či okolí, radi prídeme pre darované potraviny osobne k Vám. Prosím kontaktujte Radoslava Drába na t.č. 0903 630 505 alebo na 055 / 230 4401.

Ďakujeme!

Páčil sa Vám článok?

Našu prácu podporíte jeho zdieľaním.