Я студент з України і мені потрібна допомога

Nie sú profesionáli, no ich umelecké vystúpenia majú v sebe odhodlanie a túžbu niečo dokázať. Aj tento rok vystúpili deti z detských domovov a náhradných rodín nitrianskeho kraja na Najmilšom koncerte roka v Nitre v nedeľu 8. apríla 2018 v Starom divadle Karola Spišáka v Nitre. Počas nedeľného popoludnia tu deti predviedli svoj talent v oblasti spevu, tanca, prednesu poézie, prózy či dokonca rapu. Chvíle strávené na pódiu boli pre ne nezabudnuteľným zážitkom i odmenou za vynaložené úsilie, ktoré svojim umeleckým číslam venovali. 

Na Najmilšom koncerte roka v Nitre vystúpili deti zo 6 detských domovov a 1 náhradnej rodiny. Konkrétne to boli: Detský domov Nitra, Detský charitný dom sv. Lujzy v Nitre, Detský domov Topoľčany, Detský domov Dedina Mládeže, Detský domov Kolíňany, Detský domov Štúrovo. Koncert moderoval herec, hudobník a moderátor Juraj Bača a nádejných mladých umelcov prišla podporiť aj speváčka Sima, aby svojím vystúpením obohatila program. Zároveň utvrdila deti v tom, že robiť umenie má zmysel a povzbudila ich, aby pracovali na svojich talentoch, pretože každý má nejaký talent a záleží len na ňom, či ho bude rozvíjať. Ďakujeme všetkým deťom, vychovávateľom, ktorí nacvičovali vystúpenia spolu s deťmi, moderátorovi Jurajovi Bačovi, speváčke Sime a všetkým partnerom, vďaka ktorým sme mohli pre deti pripraviť krásny koncert, ktorý treba počúvať srdcom.

Nitra nie je jediným miestom, kde toto najmilšie podujatie realizujeme. Už prebehli kolá v Ružomberku (7.4.), v Prievidzi (14.4.), pripravujeme koncert v Trnave (21.4.), Banskej Bystrici (26.4.) a končíme v Košiciach (29.4.). Regionálne prehliadky sú súťažné podujatia. Najlepšie individuálne a skupinové čísla zaradí odborná porota do záverečnej celoslovenskej prehliadky, ktorá sa uskutoční dňa 7. júna 2018 v Bratislave.

Tento projekt bol realizovaný s finančnou podporou Ministerstva kultúry Slovenskej republiky.

Ministerstvo kultúry Slovenskej republiky

NKR 2018 1 NKR 2018 5 NKR 2018 6NKR 2018 7

 

 

 

Ďakujeme partnerom NKR v Nitre:

kartel nove TCT PLASTEX 2015 stavex
mm sped peikko group swan tesgal
 

 

   
lekor      

 

Ďakujeme:

AGRALL s. r. o.
AGRO TAMI, a.s. 
APETIT Veľký Kýr s.r.o.
ARRIVA NITRA a.s. 
A.T.S. – Automatik – Tür – Systeme Nitra, spol. s r.o.
BIBUS SK, s.r.o. 
Daniel Dermek MD – centrum 
Fromax s.r.o.
GASTROMIR – Mirko Petrík
Jozef Valent – JV GARAGE
KARTEL NITRA s.r.o. 
Kvetinárstvo Oreško s.r.o.
LEKOR spol. s.r.o.
LYRA Chocolate s.r.o.
McDonald’s
MIVA, spol. s r.o.
M-M.Šped, s.r.o. 

NEW YORKER
Peikko Slovakia s.r.o.
PLASTEX, spol. s r.o.
PROFI-SERVIS
PRO:FX
Regionálna správa a údržba ciest Nitra a.s.
ROEZ, s.r.o.
QUEEN, s.r.o. Neded
STAVEX Nitra, spol. s r.o.
STIKEN, s.r.o.
SWAN, a.s.
TAURIS NITRIA spol. s r.o.
TEKMAR SLOVENSKO, s.r.o.
TESGAL, s.r.o.
TCT, s.r.o.
Nitriansky samosprávny kraj
Mesto Nitra
Staré divadlo Karola Spišáka v Nitre

Páčil sa Vám článok?

Našu prácu podporíte jeho zdieľaním.