Я студент з України і мені потрібна допомога

Košice, 14. 12. 2017: Dlhodobou filozofiou spoločnosti KOSIT je byť platným členom komunity a venovať sa dobročinným projektom. Pred vianočnými sviatkami sa preto rozhodla prispieť konkrétnym finančným darom v hodnote 2 000 eur občianskemu združeniu Úsmev ako dar, ktoré poskytuje služby pre rodiny v núdzi a v Košiciach – Šaci pracuje na dokončení centra Vincentínum. 

„Aby sme mohli pokračovať na prestavbe vo vnútri budovy, potrebovali sme zabezpečiť okná, ktoré sú pomyselným symbolom tepla, a sme šťastní, že sme našli podporu v KOSIT-e,“ uviedol Radoslav Dráb zo spoločnosti Úsmev ako dar.

Budova stará 150 rokov slúžila v minulosti ako škola a neskôr ako sociálne centrum pre chudobných. Po rekonštrukcii v nej nájdu nový domov 4 rodiny a spolu až 15 detí.

Symbolický šek si prevzal Radoslav Dráb z rúk generálneho riaditeľa Mariána Christenka, ktorý pri danej príležitosti povedal: „Aj v predvianočnom období sme sa rozhodli prejaviť solidaritu s ľuďmi, ktorí sa napriek svojmu neľahkému osudu nevzdávajú. Pre každého je najdôležitejšie mať strechu nad hlavou.“

Spolupráca medzi oboma stranami nie je jednorazová. Tento rok KOSIT daroval Úsmevu ako dar finančný obnos v hodnote 1 000 eur na potravinovú pomoc pre rodiny v ťažkej životnej situácii. Ďalej prostredníctvom svojej dcérskej spoločnosti KOSIT SERVICES bezodplatne poskytol služby pri sťahovaní nábytku do novootvoreného pracoviska na pomoc chudobným rodinám a na podporu náhradných rodín na Kováčskej 17 v Košiciach. Naviac, v decembri spoločnosť vyhlásila finančnú zbierku medzi svojimi zamestnancami na školné pre vysokoškoláka Vlada, ktorý sa stará o svojich súrodencov ako náhradný rodič. Zbierka potrvá do konca januára 2018.

Páčil sa Vám článok?

Našu prácu podporíte jeho zdieľaním.