Я студент з України і мені потрібна допомога

Volám sa Angelika a chcela by som poďakovať všetkým Úsmevákom no najmä Adrike, Katke a Kike, ktoré boli s nami na tábore na Kréte, kde bolo naozaj super. Jaj, a poďakovať chcem aj pánovi Siekelovi z Firotouru, vďaka ktorému sme mohli prežiť dva týždne na gréckom ostrove Kréta v hoteli Cretan Filoxenia.

Ako to všetko začalo? Zúčastnili sme sa NKR, to je koncert, ktorý organizujú Úsmeváci, kde môžeme vystupovať, tancovať a spievať. No a tento rok sme dostali super darček. Tí, čo postúpili do Bratislavy, tak sa mohli zúčastniť zájazdu na Krétu. A tak som išla.

Prvý deň bol hrozný, teda najmä odchod, nechcela som odísť, keď sme sa stretli na letisku, tak som plakala ako malá bábika. Nebolo to preto, že by som nikdy neletela lietadlom, lebo takých tam bolo dosť, čo mali obavy (aj vedúca Kika). No nedalo sa inak, keďže som nikoho z cestujúcich nepoznala a uvedomila som si, že s nimi budem skoro dva týždne, bolo mi úzko, začal mi chýbať môj domov, bolo mi smutno. Pani vychovávateľka Poláková ma utešovala, že určite tam bude fajn. A aj bolo, od prvého dňa.

Hneď ako sme prišli, ani sme sa neubytovali a už sme išli do bazéna. A tak to bolo každý deň, kúpali sme sa a kúpali a bolo nám fajn, boli sme v mori, kde nám ta slaná voda naozaj nechutila a niekedy boli veľmi nebezpečné vlny, piesok nám bol tiež liezol všade, ale za pomoci našich anjeliček sa dalo prežiť.

Ja mám najväčší zážitok z jedného dňa, kedy sme išli autobusom do aquaparku. Tam bolo úžasne, veľa bazénov, tobogánov a tak sme sa jašili celý deň. Spolu aj s vedúcim sme sa vozili a spúšťali z rôznych šmykľaviek a tobogánov. Naozaj, bolo nám krásne, mám odtiaľ krásne zážitky.

Po večeroch bolo tiež fajn, chodievali sme na prechádzky po pláži alebo do mesta alebo na nákupy.

Teraz mi je veľmi smutno, pozerala som si fotky z tejto prenádhernej dovolenky a cnie sa mi za všetkými vedúcimi, a aj kamarátkami, ktoré som si tam našla z iných domov z celého Slovenska. A tak dúfam, že sa ešte niekedy stretneme. Chýbajú mi.

Keď to mám zhodnotiť na záver, tak všetko bolo super, dokonca aj na grécke jedlo sme si zvykli. Ďakujeme ešte raz za super dovolenku. Nikdy nezabudnem!

Autor: Angelika, DeD Medzilaborce

Páčil sa Vám článok?

Našu prácu podporíte jeho zdieľaním.