Я студент з України і мені потрібна допомога

Krpáčovo v Nízkych Tatrách sa v dňoch 18. – 22. júna zaplnilo deťmi z detských domovov, ktoré sa tu rekreovali, zabávali, ale aj vzdelávali. Medzinárodná spoločnosť DHL a spoločnosť Úsmev ako dar pripravili pre deti v náhradnej starostlivosti letný tábor s aktívnou výučbou anglického jazyka. 

Deväť zamestnancov DHL z rôznych kútov sveta (Česká republika, Maďarsko, Poľsko, Rumunsko, Turecko, Rakúsko a Portugalsko) na niekoľko dní opustilo svoje manažérske pozície, aby sa v srdci Európy stretli s deťmi vyrastajúcimi bez rodičov či v ohrozených rodinách a stali ich lektormi angličtiny. Výučbe anglického jazyka boli prispôsobené aj outdoorové aktivity, sprievodné činnosti a hry, v rámci ktorých lektori využívali interaktívne formy vzdelávania. Návšteva biofarmy umožnila deťom nahliadnuť do farmárskeho spôsobu života, no zároveň tu rozšírili svoj anglický slovník o výrazy ako sheep (ovca), sheperd (pastier), pastures (pasienky)… Na lanovej dráhe si obohatili slovnú zásobu o technické a športové pojmy a v keramickej dielni sa naučili pomenovať všetko, čo súvisí s výrobou keramiky. Ovládanie angličtiny ako svetového komunikačného jazyka je v dnešnej dobe už takmer nevyhnutnosťou a môže deťom v budúcnosti otvoriť príležitosti, ktoré by inak zostali zatvorené.

Pätnásť detí z detských domovov a rodín v kríze strávilo v Krpáčove bohaté dni plné zážitkov, a okrem nových priateľstiev si odtiaľ odniesli aj nové vedomosti. Nech sa po tomto tábore ocitnú kdekoľvek, budú sa môcť spoľahnúť na to, že sa dorozumejú. A to je dobré východisko pre čokoľvek ďalšie, doma aj vo svete.

Slávka Liptáková

Páčil sa Vám článok?

Našu prácu podporíte jeho zdieľaním.