Я студент з України і мені потрібна допомога

Na pôde rezortu práce, sociálnych vecí a rodiny sa uskutočnilo slávnostné oceňovanie športovcov z Centier pre deti a rodiny. Z rúk ministra Jána Richtera si prevzali ďakovné listy za úspešné reprezentovanie Slovenska na Medzinárodných športových hrách v maďarskom meste Kiskunmajsa. Minister pri odovzdávaní vysoko ocenil nielen detských reprezentantov, ale aj profesionálnu prácu trénerov, pedagogických pracovníkov, zástupcov Fóra riaditeľov detských domovov a spoločnosti Úsmev ako dar. „Je to bezpochyby ich zásluha a za to im úprimne ďakujem. Podpora detí na Slovensku je dôležitou úlohou pre štát a všetkých, ktorí sú v tejto oblasti zainteresovaní. Sme si vedomí toho, že akú starostlivosť vynaložíme my dnes, tak takú budeme mať vrátenú v budúcnosti, keď budú tieto deti dospelé, keď vymenia našu generáciu,“ podčiarkol minister Ján Richter.

Pri neformálnom stretnutí sa zároveň poďakoval riaditeľom centier za to, že v rámci svojho pracovného času, ale aj mimo neho sa venujú deťom maximálne. Podporujú ich nielen v športe, ale aj v umení. „Najdôležitejším zámerom je, aby sa deti v centrách pre deti a rodinu nenudili, nesedeli pri počítači, televízore, ale aby zmysluplne trávili voľný čas. Sám som mal možnosť sa pred časom presvedčiť, že v detských domovoch máme nielen šikovné, ale aj múdre deti, ktoré majú vytýčený cieľ, ktorý chcú naplniť a pokiaľ im to okolnosti umožnia, pevne verím, že ho aj naplnia,“ dodal minister.

Detskí športovci zvíťazili v silnej zahraničnej konkurencii 29 športovcov zo 17 Centier pre deti a rodiny z Česka, Maďarska a Rumunska. V atletike obsadili vzácne prvé miesto, vo volejbale a v stolnom tenise skončili druhí, a vo futbale získali krásny bronz. Medzi najúspešnejších patrili Matúš Krajčovič, Alexander Mlynarčík, Daniela Kovalovská, Anežka Holubová, Lukáš Polanecký a Adam Didi, pričom najväčšie zastúpenie mali na hrách Centrum pre deti a rodiny Necpaly, Pečeňady, Dobšiná a Svidník.

Na stretnutí s ministrom sa zúčastnil aj predseda Spoločnosti priateľov detí z detských domovov Úsmev ako dar Jozef Mikloško a predseda Fóra riaditeľov Detí z detských domovov Zdenko Michalides.

Minister oceňoval detských športovcov Minister oceňoval detských športovcov Minister oceňoval detských športovcov ocenovanie detskych sportovcov 5Minister oceňoval detských športovcov

Páčil sa Vám článok?

Našu prácu podporíte jeho zdieľaním.