Я студент з України і мені потрібна допомога

Najmilší koncert roka vyčaroval úsmev na tvárach divákov v hľadisku, aj za obrazovkami. Na 32. ročníku koncertu, ktorý spája kultúru a dobrosrdečnosť, vystúpilo až 87 detí z celého Slovenska. Tie sa zodpovedne pripravovali už počas roka, keďže sa na slávnostný galavečer dostali cez niekoľko regionálnych kôl. Úsmev ako dar zároveň na koncerte oficiálne predstavil iniciatívu Deti deťom. Celý záznam z koncertu nájdete tu.

Za 32 rokov fungovania Najmilšieho koncertu roka, ktorý organizuje Úsmev ako dar, vystúpilo na pódiách po celom Slovensku viac ako 25 tisíc detí. Aj tento rok mala porota neľahkú úlohu vybrať spomedzi 330 detí na regionálnych kolách tie najväčšie hviezdy, ktoré postúpili do celoslovenského kola. Tých najúspešnejších 87 detí mohli tento rok diváci sledovať naživo v Bratislave, aj na doma na svojich obrazovkách vďaka živému vysielaniu Úsmev ako dar. Aj tento rok opäť sprevádzala celým koncertom moderátorka Katka Brychtová.

Najmilší koncert má za sebou dlhú tradíciu a vyrástli na ňom mnohé deti. Okrem vystupujúcich detí je na ňom najmilšie to, že pomáha deťom začleniť sa do bežného života, rozvíja ich talent a vypĺňa čas zmysluplnými aktivitami, keďže sa deti naozaj pripravujú počas celého roka. Stretávajú sa s kamarátmi a rovesníkmi a vedia inšpirovať nielen jeden druhého, ale aj nás dospelých,“ hovorí Jozef Mikloško, predseda Úsmev ako dar.

Tento rok počas koncertu predstavili iniciatívu Deti deťom, v rámci ktorej samotné deti z Centra pre deti a rodiny v Bytči vyzbierali na pomoc pre deti z detského domova na Zakarpatí zasiahnutého vojnou na Ukrajine až 1000 EUR. Deti boli ochotné darovať časť svojho vreckového na pomoc svojim rovesníkom a vyzvali svojich slovenských kamarátov, aby tak spravili aj oni. Peniaze na Ukrajinu poputujú v spolupráci s pánom poradcom predsedu vlády SR pre Ukrajinu Eduardom Burašom. 

Páčil sa Vám článok?

Našu prácu podporíte jeho zdieľaním.