Я студент з України і мені потрібна допомога

O tom, že cirkusantské remeslo ešte nevymrelo nás 11.04.2015 v Dome kultúry v Prievidzi (KaSS) na podujatí pod názvom Najmilší koncert roka presvedčili deti z detských domovov a náhradných rodín Trenčianskeho kraja. Celé podujatie, ktoré už po 14. krát organizovala regionálna pobočka Spoločnosti Úsmev ako dar pre Trenčiansky kraj v Prievidzi, sa totiž nieslo v téme CIRKUS VEMSÚ (úsmev odzadu) .

Tento koncert má celoslovensky 25. výročie. Atmosféru navodilo  úvodné vystúpenie cirkusovej školy z Bratislavy CIRKUS – KUS. Celým programom nás sprevádzali skvelí klauni- moderátori Lukáš Števík a Miroslav Perniš. V priebehu koncertu vystúpili aj spevák Juraj Zaujec, speváčka Sima Gažíková s gitaristom Milošom Kevickým a program bol obohatený aj o tanečné vystúpenia SZUŠ Xoana a  tanečnej skupiny The Bravers.

Už od ranných hodín deti prichádzali na miesto konania. Okrem generálky ich čakali aj zaujímavé workshopy.  Peter Tužinský zo Xoany zasvätil účastníkov do tajov spoločenského tanca. Naši priatelia z Cirkus – kus učili chôdzu po lane, žonglovanie ako aj stavbu ľudskej pyramídy. Čokodielňa, kde deti stvárňovali pomocou farbičiek čokoládový svet, aj vďaka spoločnosti Laima. Úsmeváčky Adriana a Gitka viedli maliarsku tvorivú dielňu, kde sa namaľovalo veľmi veľa srdiečok a vznikali rôzne dielka detských rúk.

Okolo 180 malých i väčších cirkusantov predviedlo svoj talent v rôznych oblastiach:  cez spev, recitáciu, tanec až k hereckým vystúpeniam. Bolo úžasné sledovať skvelé predstavenie v šapitó cirkusu Vemsú. Koncert mal ako každoročne ústredné motto: „Toto som ja!“. Podujatie dáva deťom  priestor sa realizovať a nenápadne ich nabáda k tomu, aby si budovali sebavedomie a nebáli sa ísť za svojimi cieľmi. Porota vyhodnotila jednotlivé vystúpenia a ocenila ich. Deti dostali diplomy ako aj vecné dary.  No najväčšou odmenou bola pre ne diskotéka, kde mohli naplno využiť svoj temperament a vyšantiť sa. Zároveň sa tu stretnúť s priateľmi z iných detských domovov a dobrovoľníkmi, ktorí ich navštevujú a pripravujú aktivity počas celého roka. Trošku smutné a unavené deti sa večer odobrali do svojich detských domovov no zároveň s radosťou a vidinou, že o rok  prídu znovu.

Veľké ĎAKUJEME patrí deťom ktoré odvážne predviedli svoj talent postarali sa nám o krásne sobotné popoludnie. Celý realizačný team sa chce poďakovať aj ľuďom a sponzorom  vďaka, ktorým sa mohol tento koncert uskutočniť.

 

NKR PD 2015 002NKR PD 2015 003NKR PD 2015 004NKR PD 2015 005NKR PD 2015 006

 

Spoločnosť priateľov detí z detských domovov Úsmev ako Dar – Regionálna pobočka pre Trenčiansky kraj v Prievidzi  ďakuje za pomoc pri organizovaní Najmilšieho koncertu roka 2015, ktorý sa uskutočnil dňa 11.04.2015 v Dome kultúry v Prievidzi  týmto sponzorom:

 
Ad Acta s.r.o.
Agro GTV
Beta rádio
Bona
CBA
Cirkus-kus
Coop Jednota
Cukrárenská výroba Emili – Emília Rybárová
Cukrárenská výroba -Marta Pažická
Daffer
Ekosystémy
Komatop
OC Korzo
Kultúrne a spoločenské stredisko Prievidza
Laima
McDonald
Mesto Prievidza
MY – Hornonitrianske noviny
Nespa s.r.o.
Peter Tužinský – spoločenské tance
Potraviny p.Rožníková
PPC Prievidzské pekárne a cukrárne
Predajňa Ryba
Prievidzsko
Profin car
Re/max
Rema – ovocie, zelenina
Subaru
SZUŠ Xoana
Zelenina p.Klimeková
 

partneri NKR pd

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zároveň ďakujeme za podporu všetkým účinkujúcim i návštevníkom.
Tešíme sa na Vás budúci rok.

Páčil sa Vám článok?

Našu prácu podporíte jeho zdieľaním.