Я студент з України і мені потрібна допомога

A pkračujeme v Nitre, kde sa predstavia deti z Nitrianskeho, Bratislavského a Trnavského kraja. 19. apríla 2015 o 15:00 v Starom divadle Karola Spišáka v Nitre. Moderovať koncert bude Martin Nikodým a vystúpi náš kamarát Itcho Pčelár. Vstup je voľné, preto zoberte svoje rodinky a príďte sa pozrieť na umelecké vystúpenia detí z detských domovov.

 

Termíny nasledujúcich Najmilších koncertov roka a miesta konania:

Ružomberok – 25. apríla 2015

Banská Bystrica – 26. apríla 2015

 

V roku 1990 vznikla tradícia Najmilšieho koncertu roka. Ide o celoslovenskú prehliadku umeleckých vystúpení detí z detských domovov a náhradných rodín. Podujatie dáva deťom priestor na prezentáciu svojho nadania a nesie sa v duchu spoločného hesla: „Toto som ja!“.

Prehliadka ponúka deťom priestor, aby prostredníctvom umenia vyjadrili svoje postoje, pocity, túžby a sny. Skúsenosť sebavyjadrenia a následného ocenenia môže opusteným deťom pomôcť, aby rozpoznali vlastnú hodnotu a znovu si začali vážiť sami seba. Príležitosť verejne vystúpiť je pre deti zároveň motiváciou, aby sa venovali rôznym umeleckým žánrom a pestovali svoju vôľu, ktorú neskôr budú môcť využiť pri dosahovaní životných cieľov.

 

 NKR NR 2015 001

 

 

Páčil sa Vám článok?

Našu prácu podporíte jeho zdieľaním.