Я студент з України і мені потрібна допомога

Letný rozvojový pobyt pre desať deti z detského domova na Hurbanovej ulici v Košiciach je už tradične súčasťou letného táborového programu spoločnosti Úsmev ako dar. Tentoraz sa konal počas šiestich dní od 22. do 27. júla v mestečku Spišská Stará Ves.

Dobrovoľníci tento rok program nastavili skôr oddychovo, nenáročne, ale s veľkou dávkou zábavy. Okrem hier a aktivít na dvore domu alebo na ihriskách mestečka, chodievali aj na výlety do blízkeho okolia, spoznávali nové miesta. S vytrvalosťou a trpezlivosťou, akú majú len rybári, trávili zopár dopoludní lovením rýb v neďalekom rybníku. Horúce dni prečkali osviežením sa na kúpalisku vo Vrbovom, kde im bazény a atrakcie ponúkali možnosť na vybláznenie.  Navštívili taktiež Červený Kláštor a na brehu Dunajca odhodlane hádzali žabky do rieky. Výlet ozvláštnili prechádzkou popri rieke a ukázali si tajomstvá, ktoré koryto i okolie skrýva ako najhlbší úsek, Jánošíkov skok, Tri koruny.

V predvečer odchodu znela v herni tanečná hudba a deti spievali a tancovali do jej rytmov. Bolo to zavŕšením týždenného táborového spolunažívania, ktoré opäť prispelo svojou troškou k celkovej mozaike pekného detstva týchto detí.

Martina Dulebová
Manažér Anjelského programu

tabor hurbanova 2013 006tabor hurbanova 2013 007tabor hurbanova 2013 008tabor hurbanova 2013 009tabor hurbanova 2013 010

 

 

Páčil sa Vám článok?

Našu prácu podporíte jeho zdieľaním.