Я студент з України і мені потрібна допомога

Aj tento rok už po 14. krát prebiehalo národné oceňovanie Srdce na dlani 2022, ktoré organizovala Platforma dobrovoľníckych centier a organizácií. Srdce na dlani je ocenenie výnimočných dobrovoľníkov a dobrovoľníčok, jednotlivcov aj kolektívov za ich dobrovoľné aktivity uskutočňované v prospech iných v rôznych oblastiach a rovnako tak je aj ocenením výnimočných projektov, ktoré svojím poslaním menia veci k lepšiemu.

Veľmi nás teší, že za našu organizáciu boli nominované dobrovoľníčky Daniela Hubová v kategórii Dobrovoľník pomáhajúci na Slovensku a Jana Cmurová v kategórii Dlhodobá dobrovoľnícka pomoc, pričom tieto dobrovoľníčky tiež získali ocenenie za svoju dobrovoľnícku činnosť v daných kategóriách aj v rámci krajských oceňovaní v Nitrianskom a Trnavskom kraji.

Zároveň bol v rámci národného oceňovania poctený nomináciou aj náš seminár Cesta domov v kategórii Dobrovoľnícky program/projekt. V rámci oceňovania sa uskutočnila aj audiencia u pani prezidentky Zuzany Čaputovej, v rámci ktorej prebiehal príhovor a neformálna diskusia medzi vybranými dobrovoľníkmi a pani prezidentkou.

Poslaním a zmyslom tohto podujatia je vyjadriť osobitnú vďaku tým, ktorí si vo svojom voľnom čase nájdu miesto na pomoc iným a všade tam, kde je to jednoducho potrebné. Sme neuveriteľne radi, že boli nominovaní a ocenení naši vzácni dobrovoľníci, rovnako ako naše programy. Dobrovoľníctvo je kľúčovou súčasťou akejkoľvek sociálnej činnosti a naša organizácia je postavená práve na našich drahých dobrovoľníkoch.

Ak by ste mali záujem pomáhať spolu s nami, viac informácií získate tu: www.usmev.sk/dobrovolnictvo.

Páčil sa Vám článok?

Našu prácu podporíte jeho zdieľaním.