Я студент з України і мені потрібна допомога

V Ružomberku to žije. Prinášame Vám krátke reportáže z činnsoti našej pobočky v Ružomberku az posledné dni. Pozrieme sa na športové hry a taksito na akciu Miľa pre mamu, ktorej sme boli súčasťou vo viacerých mestách.

 

24. ročník športových hier v Ružomberku
Pravé Liptovské počasie spôsobilo, že sa športové hry v Ružomberku museli presunúť na iný termín a vďaka tomuto rozhodnutiu nás celým dňom sprevádzalo horúce slniečko. To dodávalo energiu deťom z detských domovov zo Žilinského a Banskobystrického kraja, ktoré súťažili v disciplínach atletiky, futbalu a volejbalu. Detský domov v Ružomberku v spolupráci  s úsmevákmi z Ružomberka  pripravil pre deti krásny, i keď fyzicky namáhavý deň. Pitný režim nám zabezpečoval McDonauld z Liptovského Mikuláša, športové hry otvárali krásne mažoretky zo ZŠ Janka Matúšku z Dolného Kubína, za čo im touto cestou veľmi pekne ďakujeme. „Chcem poďakovať vedeniu mesta Ružomberok a ZŠ Zarevúcej za umožnenie konania hier v krásnych priestoroch, ktoré ocenili nie len hostia ale aj naši športovci. Pán Krška z Katolíckej univerzity v Ružomberku nám pomohol v organizovaní jednotlivých disciplín atletiky, za čo mu rovnako ďakujem. Myslím, že podujatie dopadlo veľmi dobre, deti sa nám odvďačili vynikajúcimi športovými výkonmi a to bolo našim cieľom.“ Dodal p. Ing. Likavčan, riaditeľ detského domova v Ružomberku.  

RK novinky 003RK novinky 004

Míľa pre mamu v Ružomberku
Najväčšiu celoslovenskú oslavu dňa matiek organizovalo už jedenásty krát 70 organizátorov v 61 mestách v sobotu 10.mája. Míľa pre mamu je zároveň poďakovaním za dobrovoľnícku prácu žien-matiek v materských a rodinných centrách, ktoré počas svojej rodičovskej dovolenky nezištne pomáhajú svojej komunite vytvárať bezpečný priestor pre rodiny s malými deťmi. V Ružomberku sa tak dialo pod taktovkou materského centra Nevedko, ktoré nás pozvalo, aby sme sa tejto akcie zúčastnili aj my úsmeváci z Ružomberka. Štartom a cieľom podujatia sa stal Park Š.N.Hýroša, kde k dobrej nálade prispeli detský folklórny súbor Liptáčik, muzikálová škola Alkana, Súkromná základná škola Dotyk i tanečná skupina Elišky. 403 registrovaných účastníkov prešlo 8 súťažnými stanovištiami, medzi ktoré patril stánok Spoločnosti priateľov detí z detských domovov Úsmev ako dar Ružomberok. Na tomto stanovišti sme prosili deti aj dospelých, aby vyjadrili podporu deťom z detských domovov nakreslením srdiečka. „Kampaň Aj mne na tebe záleží, sme vymysleli pri príležitosti organizovania Najmilšieho koncertu roka s cieľom ukázať deťom z detských domovov, koľkým ľuďom na nich záleží. V rámci Banskej Bystrice a Ružomberka sa nám podarilo vyzbierať 856 srdiečok.“ povedala Bc. Lucia Sobotková, manažérka regionálnej pobočky úsmevu ako dar v Banskej Bystrici. Celkovo 27543 ľudí sa na Slovensku, Česku, Srbsku a Írsku poďakovalo svojim mamám tým, že v jeden rovnaký čas a na mnohých miestach prešli míľovú prechádzku akýmkoľvek spôsobom – pešo, na bicykli, kolobežke, v detskom kočíku, na pleciach svojich rodičov či na invalidnom vozíku, kedže miesta osláv sú bezbariérové.

RK novinky 002

 

 

Páčil sa Vám článok?

Našu prácu podporíte jeho zdieľaním.