Я студент з України і мені потрібна допомога

Značka Orbit sa tento rok, už piaty rok po sebe spojila s organizáciou Úsmev ako dar, aby v rámci kampane ,,Pomôžte im zažiariť” pomohla znevýhodneným deťom. Cieľom projektu je poskytnúť pomoc dospievajúcim deťom z detských domovov pri vstupe do samostatného života. Na podporu týchto programov Orbit venuje 10 tisíc eur z predaja žuvačiek v období od 1. septembra do 17. októbra 2020.

Hlavným cieľom Úsmevu je začlenenie mladých dospelých do spoločnosti. Pomáhajú im hlavne s prevzatím zodpovednosti za svoj život, so samostatnosťou, zaistením finančného príjmu, komunikáciou s úradmi, pestovaním vzťahov s ľuďmi a nájdením kvalitného bývania po odchode z Úsmevu. V tomto roku finančné prostriedky poputujú na priamu pomoc deťom. Časť daru bude tiež použitá na služby sociálneho pedagóga, ktorý pomôže so sprostredkovaním doučovania, pomocou pri výbere ďalšieho vzdelávania a poskytne kariérne poradenstvo.

Charitatívnej kampani „Pomôžte im zažiariť“ sa Orbit venuje už niekoľko rokov, za ktoré celkovo daroval už viac ako 78 650 eur. Za 4 roky Orbit rozžiaril už 3 800 detských úsmevov. Od roku 2019 sa kampaň zameriava na mladých dospelých a pomáha im začleniť sa do spoločnosti.

,,Sme veľmi radi, že aj tento rok nás Orbit oslovil so svojim projektom, ktorý pomáha naším deťom. Využité finančné prostriedky sme v minulých rokoch použili na priamu pomoc deťom. Veľmi sa tešíme na tohtoročný ročník a dúfame, že spoločne rozžiarime ešte viac detských úsmevov.“ uviedol Jozef Mikloško, predseda Úsmev ako dar.

Aj vy môžete pomôcť deťom zažiariť. Pripravili sme pre Vás súťaž, v ktorej môžete vyhrať zásobu žuvačiek na celý rok. Viac informácii sa dozviete na pomaham.orbitklub.sk
Žujte a pomáhajte s nami!

Páčil sa Vám článok?

Našu prácu podporíte jeho zdieľaním.