Я студент з України і мені потрібна допомога

Košice – Šaca, 20. september 2018 – Po ročnom plánovaní a necelom ďalšom roku výstavby NADÁCIA DeDo v spolupráci so Spoločnosťou Úsmev ako dar uviedla do života svoje ďalšie miesto pomoci rodinám v zložitých životných situáciách. Vďaka prvotnému daru vincentínskej rodiny v Mestskej časti Košice – Šaca na pozemku s už viac ako 100 – ročnou charitatívnou tradíciou vyrástla prvá časť krízového centra Vincentínum. Jeho prvé dve samostatné bytové jednotky požehnal Mons. Bernard Bober, košický arcibiskup – metropolita.

Celý projekt Vincentína, jeho infraštruktúra a jeho budúcnosť ako modelu sociálneho bývania pre rodiny s deťmi, ktorým sa stalo bezpečné bývanie nedostupným, je dlhodobo podporovaný spoločnosťou Východoslovenská energetika Holding a.s., člen skupiny innogy. Prvá otvorená časť Vincentína, ako aj započatá druhá časť jeho výstavby, je výsledkom združenej pomoci mnohých subjektov. Vďaka tohtoročnému výťažku pôstneho podujatia Podeľme sa! organizovaného Katolíckym hnutím žien Slovenska, zbierke Ružencových bratstiev po celom Slovensku, osobnej podpore Dominikánskeho konventu v Košiciach a mnohých súkromných osôb, ale aj finančnej a dobrovoľníckej podpore energetikov sa táto výstavba a uvedenie do prevádzky dnes stala skutočnosťou.

 „Dnešná prvá časť Vincentína je len začiatok. Začiatok pripravovaného modelu dostupného sociálneho bývania, ktorý chceme ponúknuť celému Slovensku ako systémové riešenie na pomoc núdznym rodinám,“ povedal RNDr. Jozef Ondáš, predseda Správnej rady Dorka n.o. Druhú časť Vincentína plánujú organizátori dokončiť v priebehu budúceho roka. Jeho dokončenie bude závisieť od dobrosrdečnosti všetkých nás.

Autor fotografií:  Martin Keresztvey

Otvorenie centra pomoci Vincentínum v Košiciach - ŠaciOtvorenie centra pomoci Vincentínum v Košiciach - ŠaciOtvorenie centra pomoci Vincentínum v Košiciach - ŠaciOtvorenie centra pomoci Vincentínum v Košiciach - ŠaciOtvorenie centra pomoci Vincentínum v Košiciach - ŠaciOtvorenie centra pomoci Vincentínum v Košiciach - ŠaciOtvorenie centra pomoci Vincentínum v Košiciach - ŠaciOtvorenie centra pomoci Vincentínum v Košiciach - Šaci 

 

 

 

Otvorenie centra pomoci Vincentínum v Košiciach - ŠaciOtvorenie centra pomoci Vincentínum v Košiciach - ŠaciOtvorenie centra pomoci Vincentínum v Košiciach - ŠaciOtvorenie centra pomoci Vincentínum v Košiciach - ŠaciOtvorenie centra pomoci Vincentínum v Košiciach - ŠaciOtvorenie centra pomoci Vincentínum v Košiciach - ŠaciDokončená prvá časť centra pomoci, ktorú sme dnes slávnostne otvoriliVchod do prvej časti centra pomoci Vincentínum  Na vybudovanie 2. časti centra pomoci potrebujeme pomoc všetkých vás    

Páčil sa Vám článok?

Našu prácu podporíte jeho zdieľaním.