Я студент з України і мені потрібна допомога

Ako dobrovoľníčky pravidelne navštevujúce detský domov a kamarátky detí, sme boli pozvané na prvé sväté prijímanie dvoch z našich detí. Pri tejto príležitosti nás pani vychovávateľka poprosila, či by sme im nemohli pomôcť a upiecť tortu. V ten istý deň, ako majú dve deti prijímanie, bude mať jedno dievča rozlúčkovú oslavu, nakoľko po dovŕšení 18. roku odchádza z detského domova.

Keďže sa deň pred plánovanou rozlúčkovou oslavou plánujú konať športové hry v Holíči a pani vychovávateľka, ktorá má rozlúčku na starosti, strávi celý deň v Holíči, nebude tak stíhať upiecť zákusok. Aj z týchto dôvodov nás poprosili, či by sme nemohli upiecť tortu aj pre nich. A keďže jedna z našich anjelov navštevujúca trnavský detský domov je vyučená cukrárka, rozhodli sme sa upiecť pre deti torty. Aby boli torty čerstvé, naplánovali sme si pečenie deň pred oslavami detí.

Aj keď jedna z nás je vyučená cukrárka a príprava tort nám išla od ruky, pečenie a zdobenie nám zabralo celý deň. Keďže deti oslavujúce prvé sväté prijímanie a dievča, ktoré z detského domova odchádza, sú v dvoch rozličných skupinách a budú mať dve na sebe nezávislé oslavy, rozhodli sme sa upiecť dve torty, z ktorých jedna bude väčšia, pretože je pre dve deti. Tortu určenú pre dvoch súrodencov k prijímaniu sme upiekli ako ovocný základ s klasickými korpusmi plnený krémom.

Na tento základ sme potom položili dve tortové srdiečka – jedno ružové s ružovými plátmi a plnené jahodovým krémom, druhé zelené so zelenými plátmi a plnené kiwi. Celú tortu sme následne ozdobili ozdôbkami zo sušeného mlieka v tvaroch kvetiniek, motýlikov, ale aj modlitebných knižiek a sviatočných sviečok. Torta, ktorú sme piekli pre dievča na rozlúčku, bola menšia, no rovnako chutná a krásne vyzdobená. Pri tejto torte sme sa rozhodli pre kakaové pláty a kokosový krém, navrchu poliata čokoládou a ozdobená podobnými ozdôbkami v tvare kvetiniek a motýlikov ako predchádzajúca. Torty sa deťom veľmi páčili a podľa množstva zjedených porcií im aj chutili.

Dobrovoľníčka Zuzka 

 

Páčil sa Vám článok?

Našu prácu podporíte jeho zdieľaním.