Я студент з України і мені потрібна допомога

Vitajte na regionálnej pobočke v Nitre

Sme poctení, že nás môžete spoznať a predstaviť Vám bližšie našu prácu. Po kliknutí na obrázok sa Vám otvorí celý príbeh daného človeka (zatiaľ nie každého). Budete presmerovaný na Facebook, kde je tento príbeh uverejnený a keď sa Vám bude páčiť, môžete mu dať lajk alebo ho zdieľať ďalej.

Aktivity z nášho kraja
Roman Hajdák

Roman Hajdák

Predseda pobočky Nitra

Moje začiatky v Úsmev ako dar boli ešte v minulom tisícročí, konkrétne v roku 1998. Začal som tu pracovať ako dobrovoľník a práca s deťmi a rodinami ma tak nadchla, že som sa rozhodol do tejto sféry vhupnúť naplno rovnými nohami a som tu až dodnes.

Kontakt: 0905 496 351,

Mária Konceková

Mária Konceková

Sociálny poradca a Fundraisor

Do Úsmevu ako dar som prišla v roku 2008 a najskôr som bola na vysokoškolskej praxi, neskôr dobrovoľník a nakoniec zamestnanec. Na mojej práci ma baví predovšetkým možnosť vytvárať radosť na tvárach detí a pomáhať deťom a rodinám, aby zostali spolu.

Kontakt:

Anna Štoberová

Anna Štoberová

Psychológ

V práci sa venujem prevažne náhradným rodinám, srdcovkou je pre mňa najmä práca s našimi detskými klientmi, ktorá ma inšpirovala k ďalšiemu profesijnému rozvoju a teda od roku 2019 som frekventantkou vo výcviku v Terapií hrou.

Kontakt: 

Lucia Bosáková

Lucia Bosáková

Sociálny pracovník

Hlavnou náplňou mojej práce je podpora náhradných rodín, ktoré spolu kolegami sprevádzame od podania prvotnej informácie, cez prípravu programom PRIDE, sprostredkovanie náhradnej starostlivosti až po všedné radosti a starosti náhradných rodín.

Kontakt:

Jana Smutná

Jana Smutná

Sociálny pracovník

S „Úsmevom“ som sa prvýkrát stretla ešte počas štúdia na strednej škole. Stala som sa dobrovoľníčkou a najviac som pracovala s deťmi z CDR (Detský domov) a spoznávala ich osudy. V roku 2015 som začala pracovať ako soc. pracovník s rodinami. Dnes viem, že hoci je to práca náročná, má obrovský zmysel.  Každý z nás má svojho anjela strážneho. Verím však, že aj my ľudia vieme byť malými anjelmi pre tých, ktorí to najviac potrebujú. Nájsť oporu vo svojom živote považujem sama za to najcennejšie…

Kontakt:

 

Rôzne príbehy a skúsenosti

Ako ste si mohli všimnúť, prečítať, pracujú u nás rôzni ľudia s ešte rôznejšími príbehmi, životnými cestami. Každého nás spája spoločná vec a to pomáhanie druhým ľuďom. Ak chcete pomôcť Vy nám, podporiť nás v našej práci, môžete spraviť jednak tým, že budete naše príbehy zdieľať ďalej, alebo našu pobočku podporíte ľubovoľnou finančnou čiastkou. Ďakujeme.

IBAN SK39 3100 0000 0042 2018 0902