Я студент з України і мені потрібна допомога

Bratislavskí biskupi podávali pôstnu polievku v rámci zbierky Podeľme sa v stredu 15. marca  v refektári Milosrdných bratov v Bratislave.

Koncept pôstnej polievky spočíva v tom, že za ňu návštevníci zaplatia ako za celý obed a „ušetrené“ peniaze putujú na podporu konkrétnej rodiny, či krízového centra. U Milosrdných bratov sa minulý piatok naobedovalo niekoľko stoviek ľudí.

„Sme nesmierne vďační všetkým, ktorí prišli na jednu z prvých pôstnych polievok po pandémii. Ďakujeme bratislavským biskupom Stanislavovi Zvolenskému a Jozefovi Haľkovi, ktorí pôstnu polievku podávali, hostiteľom Milosrdným bratom a všetkým, ktorí sa akokoľvek zapojili do tohto vzácneho podujatia,“ hovorí Štefan Adamjak, výkonný riaditeľ Úsmev ako dar.

Podujatie Podeľme sa! má za sebou šestnásť ročníkov. Z výťažkov tejto verejnej zbierky za jej históriu vzniklo mnoho užitočných diel, ako sú napríklad Centrá pre obnovu rodiny Dorka, Centrum pre deti a rodiny v Rožňave, niekoľko bytov sociálneho nájomného bývania pre ohrozené rodiny a ďalšie projekty.

V Bratislave sa nám podarilo vyzbierať krásnych 3000 eur, ktoré sú určené na dokončenie troch príbytkov v bratislavskej Petržalke. V týchto príbytkoch budú žiť ohrozené rodiny s deťmi – najmä matky samoživiteľky. Druhá časť výťažku bude použitá na nevyhnutnú opravu strechy na sociálnom dome, ktorý je bezpečným domovom pre štyri rodiny s deťmi na Krompašskej ulici v Košiciach.

Foto: Človek a viera / Zuzana Kostková

Pozvánka na pôstnu polievku v Košiciach

Otec arcibiskup metropolita Mons. Bernard Bober spolu s pomocným biskupom Mons. Marekom Forgáčom budú v utorok 28. marca 2023 v čase od 10:45 do 13:30 podávať pôstnu polievku v priestoroch Veritasu (vchod z Dominikánskeho námestia8) v Košiciach.

Páčil sa Vám článok?

Našu prácu podporíte jeho zdieľaním.