Я студент з України і мені потрібна допомога

V organizácii Úsmev ako dar sa už 33 rokov konajú športové hry pre deti z CDR s cieľom motivovať deti k športovaniu a rozvíjať ich súťaživosť, cieľavedomosť a lásku k športu. Tento rok po prvýkrat nesie toto výnimočné podujatie názov Olympijský deň pre deti z CDR a je výsledkom spolupráce s Nadáciou Slovenského olympijského a športového výboru (Nadácia SOŠV) a spoločnosťou Nestlé Slovensko s.r.o.

Po úspešných regionálnych kolách športových hier, sa celoslovenské kolo uskutoční v troch disciplínach: stolnom tenise, futbale a vybíjanej a atletike.

Deň Úsmevu 2019

V regionálnych kolách sa stretli deti z CDR z rôznych častí Slovenska. Kolá prebiehali v Košickom kraji, Prešovskom, Nitrianskom, Trenčianskom a Trnavskom kraji, pričom Bratislavský kraj a Trnavský kraj mali spoločné miesto regionálneho kola. Žilinský kraj a Banskobystrický kraj tiež hostili regionálne kolo. Na všetkých kolách deti súťažili v rôznych športoch a preukázali svoju zručnosť a odhodlanie. Víťazi z každého regiónu postupujú do celoslovenského kola, kde sa budú merať s najlepšími z celého Slovenska.

Celoslovenské kolo športových hier sa bude konať na troch miestach. Dňa 26. apríla 2023 sa deti stretávajú v Ružomberku, aby súťažili v stolnom tenise. Dňa 28. apríla 2023 bude nasledovať celoslovenské kolo v futbale a vybíjanej v obci Hybe. V dňoch 2. a 3. mája 2023 sa deti stretávajú v Šamoríne v X-BIONIC na celoslovenskom kole v atletike.

Podujatie Olympijský deň pre deti z CDR je skvelou príležitosťou pre deti z Centier pre deti a rodiny stretnúť sa, spoznať sa, vytvoriť nové priateľstvá a prežiť nezabudnuteľné zážitky. Navyše, prostredníctvom tohto podujatia sa deti môžu naučiť dôležité hodnoty, ako sú súťaživosť, cieľavedomosť, fair-play a spolupráca.

Páčil sa Vám článok?

Našu prácu podporíte jeho zdieľaním.