Я студент з України і мені потрібна допомога

Bratislava 8. júna 2018 – Poctivo a s nadšením nacvičovali umelecké vystúpenia, aby čo najlepšie predviedli, čo všetko dokážu. Takmer 60 nádejných hercov, spevákov, tanečníkov z detských domovov a náhradných rodín si užilo javisko bratislavského Divadla Aréna vo veľkom štýle! 28. ročník Najmilšieho koncertu  Úsmevu ako dar nesklamal, diváci dostali dávku tej najpozitívnejšej energie, ktorú dokážu odovzdať dospelým práve deti.

Celoslovenská prehliadka umeleckých vystúpení detí z detských domovov a náhradných rodín má za sebou bohatú históriu, tradícia Najmilšieho koncertu Úsmevu ako dar vznikla ešte v roku 1990. Podujatie ponúka priestor, aby deti prostredníctvom umenia vyjadrili svoje pocity, túžby, postoje a sny.

„Veľkému bratislavskému finále predchádzalo šesť regionálnych kôl v Nitre, Prievidzi, Košiciach, Ružomberku, Zvolene a Trnave, kde sa predstavilo 289 detí z 52 detských domovov, 6 náhradných rodín, 1 krízového centra, 2 komunitných centier a 2 zariadení Dorka. Ich vystúpenia posúdila odborná porota a tie najlepšie sa dostali až do Divadla Aréna,“ hovorí Mária Soboličová, manažérka produkčného oddelenia Úsmevu ako dar. „Sme veľmi radi, že Najmilší koncert je naozaj obľúbený, z roka na rok nám stúpa počet detí, ktoré na ňom túžia predviesť svoj talent, či už herecký alebo spevácky. Za úsilie ich tento rok odmeníme, lebo tí, ktorí účinkovali v záverečnom kole od nás dostanú darček, trojdňový pobyt v Častej – Papierničke,“ doplnila Mária Soboličová.

Medzi takmer 60 účinkujúcimi sa predstavil aj spevák Jakub, ktorý vyrastá v pestúnskej rodine. „Mali sme s mojimi súrodencami pripravenú ľudovú pieseň Dobrý večer frajerôčka moja, tréma bola, ale spolu sme si to naozaj užili,“ zhodnotil Jakub svoju veľkú javiskovú premiéru. V zákulisí aj na javisku všetkých intenzívne podporovali moderátori večera, herci Lukáš Latinák a Juraj Bača. „Deti boli naozaj úžasné, celý koncert dopadol výborne, čo ma teší. Dúfam, že mnohí z nich budú pokračovať, že budú na sebe pracovať a ktovie, možno sa z nich stanú časom naši kolegovia,“ zareagoval s úsmevom Lukáš Latinák. „Užil som si celý večer, lebo energia, ktorú sme tu dnes dostali, bola neskutočná. Krásne vystúpenia, úprimná radosť detí, ktoré na pódiu nechali kúsok svojho srdca, skrátka perfektná atmosféra. Ďakujem, že som mohol byť súčasťou Najmilšieho koncertu,“ dodal Juraj Bača, ktorý sa predstavil aj ako spevák.

Tento projekt bol realizovaný s finančnou podporou Ministerstva kultúry Slovenskej republiky.

Ministerstvo kultúry Slovenskej republiky

Deti si svoje vystúpenia starostlivo pripravovali V Divadle Aréna to počas Najmilšieho koncertu žilo Do Najmilšieho koncertu sa s radosťou zapojili ako moderátori herci Lukáš Latinák a Juraj Bača Lukáš Latinák je známy tým, že mu je folklór blízky 

 

 

 

Na Najmilšom koncerte sa diváci dočkali aj akrobacieJuraj Bača si okrem moderovania strihol aj jedno spevácke číslo

Páčil sa Vám článok?

Našu prácu podporíte jeho zdieľaním.