Я студент з України і мені потрібна допомога

Liekom na spokojnú a prosperujúcu spoločnosť sú určite jej vzdelaní členovia.  Vzdelanie má veľa podôb. Jednou z najúčinnejších a najtrvalejších je dozaista vlastná skúsenosť. Zábavné vzdelávacie aktivity mimo školských lavíc si každé dieťa  zapamätá jednoznačne lepšie ako akúkoľvek obyčajnú vyučovaciu hodinu v škole. Odnesie si zážitky aj poznanie. Preto sme minulý rok spolu so spoločnosťou PHARMOS a.s., ktorá prevádzkuje sieť  lekární „Moja lekáreň“ rozbehli projekt na podporu vzdelávania detí z detských domovov.

Farmaceuti, výrobcovia liekov a majitelia lekární spolu vyzbierali 2 148 eur. To že vzdelávanie nemusí „bolieť“ sa tak presvedčilo  viac ako dvetisíc  detí.
V Banskej Bystrici sa deti učili separovať odpad a šetrne sa spávať k prírode. V Ružomberku sa zas odtajovali zákutia vesmíru a v Štúrove sa mladí učili, ako byť samostatní, vedieť si napríklad otvoriť účet v banke a viesť svoje financie. Celkovo sme pre deti pripravili takmer štyristo takýchto vzdelávacích aktivít.

Ďakujeme spoločnosti PHARMOS a.s. Vďaka projektu Vzdelanie – liek budúcnosti mohli deti zažiť školu inak a odniesť si aj osobnú skúsenosť, ktorá je určite trvalejšia ako nabiflené poučky z knižiek.

Páčil sa Vám článok?

Našu prácu podporíte jeho zdieľaním.