Я студент з України і мені потрібна допомога

Počas pandémie je zdravie ešte viac ako inokedy prvoradé a život naozaj to najvzácnejšie. Opatrenia sa uvoľňujú, v uliciach vídať čoraz viac ľudí. Stále však spolupracujeme, aby sme pomohli tým, ktorí to potrebujú.

Lekáreň v kocke sa zapojila do výzvy www.venuj.usmev.sk, v rámci ktorej poskytuje finančnú aj materiálnu pomoc. Ako hovorí majiteľ a manažér lekárne, Radoslav Kubinec: „Situácia sa pár týždňov po vyhlásení núdzového stavu upokojila. Úvodné napätie a nápor ľudí sa podarilo zvládnuť. Prichádza však realita a my sa snažíme byť solidárni s ľuďmi, ktorí sú stále ohrození.“

Rodinná firma Lekáreň v Kocke je dlhodobým partnerom občianskeho združenia Úsmev ako dar. Banskobystrickej pobočke prispieva lekáreň pravidelne sumou (v priemere okolo 170 Eur), ktorá sa vyzbiera prostredníctvom internetovej lekárne www.lekarenvkocke.sk. Pri kúpe tovaru majú ľudia možnosť zaokrúhliť sumu svojho nákupu v prospech Úsmevu ako dar*.

V súčasnosti sa tieto prostriedky prostredníctvom výzvy VENUJ ÚSMEV využívajú na pomoc formou terénnej práce, potravinovej pomoci a nákupu drogistického tovaru pre ohrozené rodiny s deťmi, osamelé mamy, aj mladých dospelých. Lekáreň poskytla tiež materiálnu pomoc vo forme dojčenských mliek a ovocných príkrmov. Aj tím najmenším sme tak spoločne mohli venovať dôvod na úsmev. Pomôcť môžete aj vy. Zapojte sa do výzvy a prispejte k zmierneniu dopadov pandémie na ohrozených ľudí na www.venuj.usmev.sk.

*Pokiaľ chcete, aby sme Vami darované centy odovzdali dobrovoľníckej organizácii Úsmev ako dar, tak pri rekapitulácii si vyberiete možnosť, na akú sumu chcete zaokrúhliť Vašu objednávku.

Páčil sa Vám článok?

Našu prácu podporíte jeho zdieľaním.