Я студент з України і мені потрібна допомога

Za znenia slovenskej hymny a veľkého potlesku účastníkov sa 1. mája 2015 v Areály Technickej univerzity v Herľanoch odštartoval už 17. ročník bežeckého podujatia s názvom Domovácke kilometre uja Peťa. Všetci bežci  a bežkyne s rukou na hrudi slávnostne prisahali športovú férovosť a ohľaduplnosť k ostatným svojim súperom.

S prvou salvou pištole prekročili štartovaciu rovinku prvé nesmelé kroky najmenších detí. Každý ďalší výstrel znamenal vyššiu súťažnú vekovú kategóriu. Celkovo sa na štarte vystriedalo 12 kategórií, čo predstavovalo účasť 220 detí zo zariadení východného Slovenska. Bežci a bežkyne prichádzali do cieľa za burácajúceho potlesku svojich rovesníkov a kamarátov, ktorí v nich podporovali súťaživého športového ducha.

Domovácke kilometre sú jedným z podujatí, ktoré v deťoch formujú záujem o šport. Trávenie voľného času športom v nich formuje odhodlanosť a potenciál zdravého záujmu o zlepšovanie svojho výkonu a kvality života. Mnohí bežci sa na toto podujatie pripravujú celý rok, čo je citeľné aj na ich kondícií a dosiahnutých výsledkoch.

Po športovom výkone a dobehnutí do cieľa bol pre deti pripravený sprievodný  program vďaka členom Kynologického klubu v Krásnej, ktorí predviedli svojich cvičených psov a prácu s nimi Ako každé športové podujatie sa na záver víťazní bežci a bežkyne s hrdosťou postavili na stupeň víťazov, kde im boli odovzdané zaslúžené medaile a ocenenia. Putovný pohár Domováckych kilometrov si tento rok odniesli deti z detského domova v Snine, ktoré potvrdili svoje víťazstvo z predošlého ročníka.

 

S heslom: „V zdravom tele, zdravý duch!“ sa v závere chceme poďakovať dobrovoľníkom, zamestnancom a v neposlednom rade deťom a vychovávateľom za ich hojnú účasť. Tešíme sa na ďalší ročník!

 

Prehľad víťazov v jednotlivých súťažných kategóriách:

Súťažná kategória    Meno účastníka    Zariadenie
Dievčatá    
4 – 5 rokov    Saskia Demeterová    DeD Snina
6 – 8 rokov    Mária Kroščenová    DeD Dobšiná
9 – 10 rokov    Viktória Potová    Centrum Dorka, Košice
11 – 12 rokov    Radka Godlová    DeD Nižná Kamenica
13 – 15 rokov    Anita Parlagiová    DeD Veľké Kapušany
16 – X rokov    Lívia Goroľová    DeD Snina
 
Chlapci    
4 – 5 rokov    Giacomo Pulko    DeD Snina
6 – 8 rokov    Ján Demeter    DeD Snina
9 – 10 rokov    Adam Ďuraško    DeD Nižná Kamenica
11 – 12 rokov    Martin Bodnár    DeD Žakarovce
13 – 15 rokov    Vladimír Gora    RC Bačkov
16 – X rokov    Vladimír Derco    DeD Remetské Hámre

 

domovacke km 2015 002domovacke km 2015 003domovacke km 2015 004domovacke km 2015 005domovacke km 2015 006domovacke km 2015 007domovacke km 2015 008

 

 

 

 

 

 

 

 

Páčil sa Vám článok?

Našu prácu podporíte jeho zdieľaním.