Я студент з України і мені потрібна допомога

Regionálna pobočka Košice Spoločnosti Úsmev ako dar každoročne v predvianočnom období roztvára svoje štedré dlane, aby obdarovala deti, žijúce v náhradných rodinách alebo detských domovoch a v neposlednom rade aj náhradných rodičov a zamestnancov detských domovov za ich celoročnú činnosť.

Podujatie s názvom Štedré dlane 2011 sa uskutočnilo v nedeľu 11. decembra 2011 v priestoroch divadla Thália v Košiciach, realizované vo dvoch fázach. Doobedňajšia časť bola venovaná náhradným rodičom s deťmi. O zábavu a príjemnú atmosféru sa postaralo bábkové divadlo Babadlo z Prešova a deťmi očakávaný Mikuláš s kopou sladkostí a dobrôt. Ani náhradní rodičia neostali nepovšimnutí. Losovaním sa vybralo 15 náhradných rodín, ktoré získali finančnú odmenu.

Poobedňajšia časť podujatia sa konala pre deti a vychovávateľov z piatich detských domovov v Prešovskom kraji a pre Centrum DORKA v Košiciach. Celý program sa niesol v duchu zábavných súťažných aktivít, kde deti bojovali o finančnú cenu pre svoj detský domov či krízové centrum. Nechýbal samozrejme Mikuláš s pomocníkmi, čertom a anjelom, prinášajúci mikulášske balíčky. Rozprúdiť veselú atmosféru sa podarilo výhercovi Superstar Lukášovi Adamcovi so skupinou Siempre a tanečnému súboru Kesaj Tchave v spolupráci s deťmi z Detského domova v Spišskom Štiavniku s tradičnými rómskymi tancami a piesňami.

Po zaznení posledného tónu piesne a výstrele konfiet čakalo na deti malé prekvapenie v podobe cukrovej vaty a možnosťou odfotiť sa alebo získať podpis od Lukáša Adamca. Zadosťučinením pre realizátorov košickej pobočky Úsmevu ako dar bola radosť na detských tvárach a dobrý pocit z vydareného podujatia a ľudí, ktorí si to naozaj zaslúžia.

Autor: Martina Dulebová

Štedré dlane 2011Štedré dlane 2011Štedré dlane 2011Štedré dlane 2011Štedré dlane 2011Štedré dlane 2011Štedré dlane 2011 Štedré dlane 2011

Páčil sa Vám článok?

Našu prácu podporíte jeho zdieľaním.