Я студент з України і мені потрібна допомога

V dňoch 29. a 30.5. 2010 sa dobrovoľníci Prievidzskej pobočky Úsmev ako dar stretli na vzdelávaco- športovom víkende na Zelenej vode pri Novom Meste nad Váhom, kde nás všetkých prichýlil hotel Perla. Akcie sa za nádherného slnečného počasia zúčastnilo 31 našich členov . Uvedomujúc si dôležitosť a hodnotu dobrovoľníckej práce aj toto stretnutie sme z časti ponímali ako jednu z foriem odmeňovania, motivácie.

Stretnutie sme začali veľmi podnetnou a zaujímavou prednáškou pani Danky Müllerovej – Sladkej, ktorá našim dobrovoľníkom priblížila svoju náročnú ale zároveň veľmi krásnu prácu v rámci SOS programu, taktiež s cieľom získavania vedomostí smerujúcich k dobrovoľníkom o možnosti podpory a pomoci mladým dospelým.

Po ľahkom obede sme sa spoločne pustili do spoznávania nových netradičných športových aktivít, ktoré verím že budú prínosom aj pre prácu s našimi detičkami v domovoch. Postupne sme si vyskúšali Ringo, Intercross, Chodenie na choduľoch, Indiaca, Pavučina, Plažový futbal a volejbal, Bocu.

Počas slávnostnej večere sme poďakovali naším dobrovoľníkom za ich náročnú a obetavú prácu a pogratulovali úspešným maturantom a bakalárom k ukončeniu štúdia. Po večeri ostal čas na neformálne rozhovory a chalani nás prekvapili uvarením super polnočného guláša. Pri ohnisku sme si spoločne za zvukov dvoch gitár zaspievali a zabavili. Víkend bol úžasný, počasie nám vyšlo a už sa tešíme na ďalšie spoločne stretnutie, ktoré by sme radi zrealizovali zasa v jeseni.

Autor : Marián Kocan

Páčil sa Vám článok?

Našu prácu podporíte jeho zdieľaním.