Я студент з України і мені потрібна допомога

Úsmev ako dar odštartoval 2. apríla 2017 v Nitre sériu regionálnych kôl prehliadky detských umeleckých vystúpení pod názvom Najmilší koncert roka. Podujatie sa nesie sa v duchu spoločného hesla: „Toto som ja!“. Cieľom je dosiahnuť, aby sa deti prostredníctvom umeleckých vystúpení učili vyjadrovať svoje postoje, pocity, túžby a sny.

Každé regionálne kolo je realizované za účasti celoslovenskej odbornej poroty, ktorá má za úlohu zostaviť program Galavečera, ktorý sa bude konať v júni v Divadle Aréna v Bratislave.

nkr nr 2017 001

V Nitre už dlhé roky organizujeme koncert v Starom divadle Karola Spišáka v Nitre. „Podujatie Úsmev ako dar pre mňa znamená tri krát OOO. O ako OBETA, ktorú denne prinášajú vychovávateľky a vychovávatelia a zamestnanci detských domovov. Vzhľadom na pracovné podmienky, platové podmienky ako aj materiálne podmienky pri výkone ich práce a po vzhliadnutí výsledku v podobe umeleckej prezentácie „ich“ detí musí byť každému jasné, že bez obetovania voľného času, súkromia a často aj vlastných prostriedkov by také niečo nebolo možné. O ako ODVAHA, ktorú majú deti, keď sa postavia pred desiatky až stovky zvedavých očí na pódium, alebo javisko a dokážu ustáť aj chvíle, keď im to práve nie veľmi ide. O ako obdiv, môj obdiv ku všetkým, ktorý so zanietením a láskou, rok čo rok, neúnavne a nezištne pomáhajú vyčarúvať úsmev a iskru v očiach všetkých detí a udržujú vysoký štandard tohto podujatia“, neskrýval nadšenie riaditeľ divadla Mgr. art. Martin Kusenda.

nkr nr 2017 002Na pódiu v divadle vystúpilo 48 detí z 8 zariadení z Nitrianskeho kraja. Koncertom prítomných sprevádzal moderátor Ján Bakala. Nádejných mladých umelcov prišla podporiť aj skupina Desmod, ktorá svojím vystúpením obohatila program a utvrdila deti v tom, že pracovať na rozvoji svojho talentu má zmysel.

Detstvo detí vyrastajúcich bez podpory vlastných rodičov je náročné. No aj oni chcú byť vypočuté, ocenené a prijaté. V tomto sa od svojich rovesníkov z rodín vôbec nelíšia. A hoci svojich najbližších v hľadisku pravdepodobne neuvidia, zážitok z vystúpenia im určite dodá istotu a chuť vystúpiť z vlastného tieňa. Predseda nitrianskej pobočky Úsmevu ako dar Roman Hajdák dodáva „Na začiatku sme chceli prostredníctvom koncertu predstaviť detské talenty, ale postupne sme zistili, že umenie je aj prostriedok na liečenie detskej dušičky, prostredníctvom svojich vystúpení deti získavajú späť stratenú sebaistotu a sebadôveru. Tento koncert tak nenápadným a svojským spôsobom pomáha deťom sa realizovať a smeruje ich k životným cieľom. Veď túžba po umení a sebaprezentovaní je v každom z nás.“

Riaditeľ divadla Martin Kusenda odkazuje našim deťom „Užívajte si detstvo! K vašim povinnostiam pristupujte zodpovedne. Slabším pomáhajte a chráňte ich. Vážte si starších. A vždy robte iným len to, čo chcete aby oni robili vám. Úsmev je dar, tak si každý večer pred spaním odpovedzte na otázku : koľkých ľudí som dnes takto obdaroval ja?“

nkr nr 2017 003 nkr nr 2017 004 nkr nr 2017 005nkr nr 2017 006 nkr nr 2017 007 nkr nr 2017 008

 

 

 

Koncert by sme nemohli zrealizovať bez dlhodobej a stabilnej podpory našich partnerov. Naša veľká vďaka patrí:

Nitriansky samosprávny kraj Mesto Nitra PLASTEX, spol. s r.o.
Staré divadlo Karola Spišáka v Nitre Jozef Valent – JV GARAGE Foxconn Slovakia, spol. s r.o.
STAVEX Nitra, spol. s r.o. SPEARHEAD SLOVAKIA, s.r.o. KARTEL NITRA s.r.o.
A.T.S. – Automatik – Tür – Systeme Nitra, spol. s r.o. Regionálna správa a údržba ciest Nitra a.s. TESGAL, s.r.o.
BIBUS SK, s.r.o. ROEZ, s.r.o. CHLADFRUCT, s.r.o.
TEKMAR SLOVENSKO, s.r.o. McDonald’s Peikko Slovakia s.r.o.
APETIT Veľký Kýr s.r.o. MIVA, spol. s r.o. SWAN, a.s.
AGRO TAMI, a.s. PRO:FX TAURIS NITRIA spol. s r.o.
Daniel Dermek MD – centrum PROFI-SERVIS ARRIVA NITRA a.s.
Papiernictvo KSM NEW YORKER STIKEN, s.r.o.
    M-M.Šped, s.r.o.

 ———————————————————————————————————————————–

 KARTEL  Mesto Nitra  mm sped

 Nitriansky samospravny kraj
 peikko group  roez  spearhead slovakia  stavex nitra
 swan  tesgal    

Páčil sa Vám článok?

Našu prácu podporíte jeho zdieľaním.