Я студент з України і мені потрібна допомога

POMÁHAME KONKRÉTNYM RODINÁM V OHROZENÍ

TÝMTO RODINÁM

STE UŽ POMOHLI

Na Slovensku vplyvom pandémie počet ohrozených rodín rapídne rastie. Preto sme prišli s nápadom, že Vy sami sa môžete zapojiť do konkrétnej pomoci rodine. Budete presne vedieť komu a ako sa pomohlo. 

pomoc rodine v nudzi 1

Spoločne sa najesť ako rodina

Doručené 16.03.2021

Sme veľmi radi, že sa našli dobrí ľudia, vďaka ktorým sme mohli tejto rodine kúpiť cez Nábytok Kollárova jedálensky set, vďaka ktorému sa môžu najesť za jedným stolom ako rodina a dvojposteľ s roštmi a lepšími matracmi, aby sa aj 3 deti dobre vyspali. V dome majú iba jednu posteľ, piecku, malý drevený stolík a plastovú stoličku. Ďakujeme, že nám pomáhate, pomáhať ďalej.

Za jedným stolom

Doručené 16.03.2021

Pani Eva sa sama stará o 5 detí. Žijú spoločne v Drahňove na kačacej farme. Nemá to veru jednoduché a nemôžeme ich život nazývať šťastným životom. Nemôžu si ani spoločne sadnúť za jeden stôl a najesť sa spoločne ako rodina. Sme radi, že pomoc Vás sme mohli rodine cez Nábytok Kollárova zabezpečiť jedálenský set, ktorý dúfame rodine čoskoro zložia. Pomohlo sa aj rôznym oblečením, obuvou, vecami do kuchyne. Ďakujeme ❤

pomoc rodine v nudzi 2

Práčka pre Vladku s 2 chlapcami

Doručené 12.04.2021

Pani Vladka je samoživitelka a sama sa stará o 2 chlapcov. Donedávna bývali v garsónke v Liptovskom Mikuláši, ale vďaka našich kolegýň z ich kraja sa im podarilo presťahovať do 2 izbového bytu a nájsť si stabilnú prácu, ktorú si pani Vladka udržala aj napriek aktuálnej situácii. Keď si už mysleli, že sa osamostatnia, pokazila sa im naraz chladnička a práčka. Vďaka Vám už majú novú chladničku i práčku. Z celého srdca Vám ďakujú ❤

pomoc rodine v nudzi 2
Tulivak pre Dominiku

Tulivak pre Dominiku

Kúpené 19.1.2021

Dominika (8r.) býva so svojimi rodičmi v mestskom byte (garsónke) v Petržalke. Tým, že bývajú traja v jednom malom byte, Dominika má jediné súkromie v úzkej chodbe, ktorej časť vidíte na fotke. Zospodu je guma a dosť tam prefukuje od dverí, preto sme prišli s nápadom, že by sme radi zabezpečili Dominike tulivak. Na fotke vidíte nový tulivak z www.tuli.sk a rodičia sa obávajú, ako ju z neho dostanú.

Tulivak pre Dominiku

Pomoc rodine s vaňou

Doručené 5.5.2021

Pani Darinka je milujúcou a obetavou mamou troch maloletých detí vo veku 8, 14 a 17 rokov, kde najstarší syn trpí mentálnou retardáciou s autistickými črtami a viacero pridruženými zdravotnými problémami. Spolu s deťmi žije v malom 1-izbovom domčeku vo vyčlenenej časti mesta Handlová, kde žijú prevažne marginalizované rodiny. Ďakujeme za pomoc tejto rodine s novou vaňou, nakoľko stará bola prasknutá a pri sprchovaní ju museli stále podkladať handrami a miskami.

Tablet pre deti na vzdelávanie 

Kúpené 28.1.2021

Ľubka žije so svojimi 5 deťmi kvôli nepriaznivej životnej situácii v krízovom centre. Jej jediný príjem je rodičovský príspevok. Práca sa jej nedarí nájsť a na deti je sama. Potrebovala pomôcť tabletom pre deti na vzdelávacie. Takto môžu byť na online hodine a zároveň sa učiť. Pre Ľubku je vzdelanie svojich detí na prvom mieste, preto z celého srdca ďakujú za tento dar.

tablet pre deti

Nutrilony a plienky

Kúpené 22.2.2021

Zuzka s 2 deťmi ešte do nedávna bývala v našom Centre pre obnovu rodiny v Bratislave. V decembri dostali sociálny byt a s manželom sa chceli postaviť na vlastné nohy. Tomu mu však začali vážne zdravotné problémy a sú opäť odkázaní na pomoc ľudí. Zuzka nás oslovila s tým, že jej mesačne chýbajú peniažky na nákup Nutrilonu a plienok. Sme radi, že cez náš E-shop sa podarilo nájsť dobrého človeka, ktorý pani Zuzke pomohol. Ďakujeme.

nutrilon pampers Zuzka

Potravinová pomoc pre Moniku 12x

Mesačná pomoc do 31.3.2022

Pani Monike ste pomohli rovno 12x, vďaka čomu jej môžeme každý mesiac dokupovať potraviny a drogériu, ktorú najviac potrebuje. So svojim 6 ročným synom Mathiasom bývajú v sociálnom byte v Bratislave. Pracuje ako pomocná sila v škôlke a kvôli synovmu zdrav. stavu môže pracovať len 4 hodiny. Jej príjem 160€ jej nevystačuje na vykrytie základných životných potrieb. Ďakujeme, že ste pani Monike pomohli.

 

 

nutrilon pampers Zuzka

Práčka pre pani Jarku

Kúpené 27.1.2021

Pani Jarka býva so svojimi 3 školopovinnými dcérami v mestskom byte v Bratislave – Petržalke. Naši terénni sociálni pracovníci a psychológovia pomáhajú tejto rodine už viac rok. Pani Jarka poberá invalidný dôchodok a predáva Nota Bene. Toto tvorí jej jediný príjem a po splatení nájmu, potrieb pre deti, len tak tak ostáva na jedlo. K tomu sa ešte pokazila práčka a preto touto formou hľadáme človeka, kto kúpy pani Jarke práčku. Ďakujeme PLANEO Elektro za sprostredkovanie.

Práčka pre pani Terku

Kúpené 29.1.2021

Pani Terka je slobodná mamička so 4 deťmi vo veku 10, 8, 5 a 3 roky. Momentálne bývajú v podnájme a jej jediným príjmom sú rodinné prídavky a alimenty, čo je spolu 280€. Usilovne si hľadá prácu, ale táto doba pandémie jej mnoho vecí skomplikovala. K tomu všetkému sa jej pokazila práčka. Ďakujeme aj za pani Terku, že sa touto formou našiel dobrý človek, ktorý tejto rodine túto práčku kúpil a ďakujeme PLANEO Elektro za sprostredkovanie 🙂

pracka Terka deti