Я студент з України і мені потрібна допомога

V piatok 10. septembra 2010, v Deň dobrovoľníctva, sa v Centre pre obnovu rodiny Dorka stretlo takmer 200 zamestnancov spoločnosti RWE IT Slovakia. Ich TEAM DAY mal však unikátnu náplň. Rozdelení do 10 tajomných tímov s názvami ako napr. James Bond, Včielka Maja, Arabela, či Jánošík za pol dňa zveľadili krízové centrum takmer na nepoznanie. 

Po odchode „filmových hrdinov“ zostalo v Dorke nové detské ihrisko, pripravené 2 átria na priestor pre sušenie bielizne a oddychovú zónu, vypratané a natreté podkrovie, vyžehlené „haldy“ bielizne, vyčistený sklad a vymaľované 3 detské izby.

Pomoc nebola len praktická, ale aj finančná v podobe zakúpeného materiálu. Počas dňa zamestnanci „prefúrikovali“ napr. 40 ton štrku, či použili 250 litrov farby, s ktorou natreli 1200 m² drevených podhľadov. Podľa slov riaditeľky centra Dorka Ing. Jolany Šulekovej, TEAM DAY spoločnosti RWE IT Slovakia spustil lavínu záujmu o tento typ firemných podujatí aj u ďalších spoločností. „Ak by sme mali zrealizované práce urobiť svojpomocne, trvalo by nám to minimálne ďalších 5 rokov. Osobne som sa obávala, ako zvládneme 200 pracovníkov, ale celá organizácia bola veľmi dobre premyslená a atmosféra nezabudnuteľná,“ povedala Ing. Šuleková.

Pre svojich zamestnancov spoločnosť RWE IT Slovakia následne pripravila slávnostný galavečer. O programe bolo rozhodnuté – premietanie filmov. Každý tím svoje doobedňajšie práce natáčal na videokameru a poobede z toho spracoval 3-minútový dokument. Vzniklo 10 vtipných a unikátnych filmov, kde boli hlavnými hrdinami najmä zamestnanci spoločnosti. Cenu za najlepší film – symbolického Oscara – tak získali všetci. Celé podujatie kreatívne vymyslela a pripravila agentúra A&D Global Business Relations v spolupráci s prevádzkovateľom lokálnej televízie TV Naša.

RWE IT Slovakia s.r.o. poskytuje služby so zameraním na oblasť informačných technológií. Ako jedna z dcérskych spoločností koncernu RWE patrí medzi najväčšie multi-utility spoločnosti v Európe.Na Slovensku vznikla v apríli 2004 a v súčasnosti v Košiciach zamestnáva viac ako 200 zamestnancov. RWE IT Slovakia s.r.o. podporuje materskú spoločnosť RWE IT GmbH, ktorá ako poskytovateľ IT služieb vytvára predpoklady pre silnejšie zameranie podnikov RWE koncernu na ich kľúčové obchody. Ťažisko aktivít RWE IT GmbH tvorí rozvoj, príprava a údržba IT riešení.

 

Páčil sa Vám článok?

Našu prácu podporíte jeho zdieľaním.