Я студент з України і мені потрібна допомога

Tohoročné jesenné prázdniny sa niesli opäť v literárnom duchu a v rekreačnej oblasti Poráčská dolina prebehol v poradí druhý literárny tábor. Naše pozvanie prijal rozprávkar Peter Karpinský a speváčka Katka Koščová. Deti sa tak ocitli v rozprávkovom meste, ktorého sa zmocnil zlý šašo. Ostávalo im len jediné, počas tábora urobiť všetko pre to, aby toto mesto zachránili.

Vyvrcholením druhej etapy nášho projektu však bolo vydanie jedinečnej publikácie. A tak sa v kaviarni filmového klubu Cinefil v slávnostný rozprávkový galavečer 29. decembra 2008 naozaj krstilo. Publikácia, ktorú sme krstili má názov Príbeh o príbehu a je svojím originálnym spracovaním ukážkou niekoľkých textov, ktoré sa deťom podarilo vytvoriť. Publikácia predchádza vydaniu prvej veľkej rozprávkovej knihy v budúcnosti. Túto útlu, ale jedinečnú publikáciu ilustroval Ľuboslav Paľo, editorsky a graficky ju pripravil Erik Jakub Groch.

Deti pokrstili knihu symbolicky s cestovinovými písmenkami a celý galavečer nám tiež spríjemňovali svojou hudbou chlapci z kapely Komajota. Najdôležitejšie však je, že hľadanie stratenej rozprávky stále pokračuje…

Klikni na obrázok a pozri si rozprávku. (.pdf)

Autor: Radoslav Sidor

Páčil sa Vám článok?

Našu prácu podporíte jeho zdieľaním.