Я студент з України і мені потрібна допомога

V sobotu 9. 2. 2013 sa konal v poradí už tretí ročník podujatia s názvom Úsmev Cup – futbalového turnaja pre deti z detských domovov, ktorý organizovala pobočka Prievidza SPDDD Úsmev ako dar . Aj tento rok víťazný pohár zmenil miesto svojho pobytu a po celodennom zápolení sa spolu s víťazným družstvom presunul do Trenčína.

Turnaj, hoci s mladou tradíciou, si už našiel miesto v kalendári podujatí detských domovov a teší sa veľkej obľube detí. Tretieho ročníku sa zúčastnilo 7 tímov z 5 detských domovov: DeD Ilava, DeD Handlová, DeD Maurícius Kremnica, Detské mestečko Trenčín Zlatovce, DeD Lastovička – pracovisko Trenčín a pracovisko Adamovské Kochanovce, čo predstavovalo približne 60 účastníkov. Celkovo sa odohralo 17 zápasov, v ktorých diváci videli veľa zaujímavých akcií, gólov i skvelých brankárskych zákrokov.

Špecifikom nášho turnaja je zostava tímov, ktorá počíta aj s prítomnosťou nežného pohlavia. Pravidlá hovoria, že na ihrisku musí hrať vždy minimálne jedno dievča. Niekomu sa to môže zdať zvláštne, no prítomnosť dievčat v „mužstve“ je veľkým osviežením a posilou. Novinkou bolo vytvorenie samostatnej kategórie pre súťažiacich vo veku od 6  do 12 rokov, v ktorej jednoznačné zvíťazili deti z DeD Maurícius Kremnica. Vzhľadom na to, že nenašli rovnocenných protihráčov, súperom im bol špeciálne zostavený tím „úsmevákov“ spolu s výberom dievčat. Veríme, že ďalšieho turnaja sa zúčastnia aspoň dva tímy v tejto kategórii, aby sa tak naplnil jej zmysel a mohli si v nej zmerať sily rovesníci.

V tomto roku sme zaviedli aj individuálne štatistiky a hodnotenia, takže okrem celkového víťaza sme ocenili a výkony jednotlivcov.
•    Najlepší brankár: Vladimír Jágerský, DeD Handlová
•    Najlepší strelec: Michal Nemčický, DeD Handlová
•    Najlepší hráč: Róbert Prostredník, Detské mestečko Zlatovce
•    Najlepšia hráčka: Marcela Mišejová, DeD Lastovička Trenčín

Po pätnástich zápasoch, ktoré sa odohrali systémom každý s každým, sa víťazom stal tím Detského mestečka Zlatovce. Prvenstvo si zlatovčania vybojovali svojou odhodlanou hrou a futbalovým majstrovstvom. Počas celého turnaja nenašli ani jedného premožiteľa, čo si skutočne zaslúži uznanie. Na druhom mieste sa umiestnil tím z DeD Handlová, ktorý nastrieľal najviac gólov, a na treťom mieste skončili hráči z DeD Maurícius Kremnica, kde o víťazstvo bojovali aj sluchovo postihnuté deti.  Putovný pohár teda pokračuje na svojej ceste z DeD Maurícius Kremnica – víťazi 1. ročníka cez DeD Ilava – víťazi 2. ročníka do rúk detí z Detského mestečka Zlatovce.

Za príjemne a zmysluplne strávený deň ďakujeme všetkým deťom, vychovávateľom a účastníkom, ktorí sa aktívne zúčastnili samotného podujatia alebo jeho príprav. Takisto ďakujeme mestu Partizánske a Technickým službám mesta Partizánske, ktoré bezplatne poskytli športovú halu spolu s technikou.

usmev cup pd 2013 002usmev cup pd 2013 004usmev cup pd 2013 005usmev cup pd 2013 007usmev cup pd 2013 009usmev cup pd 2013 008usmev cup pd 2013 010

 

 

 

 

Katarína Šovčíková
foto: Tomáš Moravský

Páčil sa Vám článok?

Našu prácu podporíte jeho zdieľaním.