Я студент з України і мені потрібна допомога

Vďaka Nadácii Deti Slovenska a fondu Hodina deťom, deti zo zariadenia núdzového bývania centra Dorka  odštartovali prázdniny výletom na rozprávkový Oravský hrad.. Zároveň bol tento výlet jednou z posledných aktivít projektu Moja povesť. V sobotu 29. júna vyrazili o siedmej ráno v sprievode dobrovoľníkov na cestu.  Po posilnení desiatou začala prehliadka Oravského hradu. Deti so záujmom preskúmali všetky nádvoria, veže a komnaty.

Od sprievodcu si vypočuli legendy o niekdajších panovníkoch a o bielej pani Oravského hradu. Na záver exkurzie deti vyšli až do Citadely, najvyššej časti Oravského hradu a navštívili aj  hradnú kaplnku svätého Michala.

Po výdatnom obede sme sa presunuli do Oravskej Lesnej a nasadli na parnú lokomotívu oravskej lesnej železnice.  Po 20 minútach jazdy v otvorených vozňoch si vlak spravil prestávku a my sme vyšli na  vyhliadkovú vežu neďaleko stanice a obdivovali výhľad. Nasledovala jazda vláčikom späť do údolia. Výlet sme zavŕšili s nanukmi v ruke a príjemne unavení sme vyrazili spať do Košíc.

Na záver chceme vysloviť veľké poďakovanie za podporu pri realizovaní tohto projektu. Deťom sa putovanie po hradoch a poznávanie histórie Slovenska veľmi páčilo, preto v ňom budeme pokračovať aj cez prázdniny.

vylet orav podzamok 003vylet orav podzamok 004vylet orav podzamok 002

 

banner HD moja povest

 

 

Páčil sa Vám článok?

Našu prácu podporíte jeho zdieľaním.