Я студент з України і мені потрібна допомога

V sobotu 27. novembra 2010 sa v City Aréne v Prievidzi odohral historicky prvý ročník futbalového turnaja usporiadaného neziskovou organizáciou Úsmev ako dar s odpovedajúcim názvom ′Úsmev Cup′.

Podujatia sa zúčastnili štyri tímy detí z detských domovov a to z Trenčína, Handlovej, Kremnice a Domaniže.

Kvalita celého podujatia bola vysoká, čo ukazovali samotné zápasy, v ktorých bolo mnoho pekných okamihov a samozrejme padalo aj veľa gólov. Zápasom nechýbala ani rivalita a našlo sa aj pár zákrokov, ktoré musel riešiť rozhodca, pričom ale celkovo sa hralo vo veľmi priateľskej atmosfére bez žiadnych väčších konfliktov. Atmosféru ešte dopĺňalo povzbudzovanie z hľadiska, hudba a za mikrofónom vtipné slečny komentátorky.

Na koniec sa po dramatickom finále z víťazstva tešila Kremnica, ktorá vo finále porazila Domanižu tesným rozdielom 1:0 a odniesla si domov nádherný pohár, ktorý ale bude musieť o rok obhajovať. Tretie miesto si vybojoval Trenčín, keď zdolal Handlovú vysokým rozdielom 8:1.

To najhlavnejšie z celého podujatia bolo ale to, že deti boli veľmi šťastné, že si mohli zahrať túto najslávnejšiu svetovú hru a práve na krásnej palubovke v City Arény v Prievidzi.

Nám ostáva sa už len tešiť na ďalší ročník, kde budeme očakávať minimálne také isté kvalitné výkony od jednotlivých tímov a hlavne ich väčší počet, kde bude mať tím Kremnice adekvátnu konkurenciu na obhájenie trofeje.

Andrej Gilan

LINK S VIDEOM.

Páčil sa Vám článok?

Našu prácu podporíte jeho zdieľaním.