Я студент з України і мені потрібна допомога

Mnohé rodiny na Slovensku sa ocitajú v núdzi – zastihne ich choroba, prídu o prácu, dôjde k rozvodu rodičov, nahromadia sa u nich dlhy, stratia strechu nad hlavou a častokrát hrozí, že ich deti nebudú môcť vyrastať s rodičmi, ale v detskom domove. To všetko sa môže udiať v priebehu pár mesiacov. V takomto momente je dôležitá podpora okolia – rodiny, farnosti, obce. Pomôcť môže každý z nás, predovšetkým záujmom a blízkosťou, ale aj sprostredkovaním či priamo poskytnutím pomoci.

 Úsmev ako dar pomáha rodinám v núdzi na celom Slovensku s cieľom posilniť ich, sprevádzať ich pri riešení ich situácie a stabilizovať ich natoľko, aby mohli žiť plnohodnotný, dôstojný a pokojný život v bezpečí a so strechou nad hlavou. Viac ako 30 našich terénnych sociálnych pracovníkov je k dispozícii rodinám vo všetkých krajoch Slovenska. Navyše, sieť krízových Centier pre obnovu rodiny Dorka, dokáže poskytnúť desiatkam rodín v núdzi bývanie, aby sa tak zabránilo ich bezdomovectvu a rozdeleniu. Prvé z nich sme začali stavať v Košiciach v roku 2006 práve aj za podpory Rehole dominikánov a dnes je bezpečným domovom pre vyše 20 rodín so 60 deťmi! Mnohým rodinám sa tak podarí prekonať najťažšie obdobie ich života a začať odznova. Aby sa tak stalo, musia vynaložiť nesmierne veľa námahy a všetky svoje sily. Čím väčšiu podporu širokej rodiny, farnosti, obce a priateľov rodina má, tým je tento proces rýchlejší a úspešnejší. Mnohé rodiny si však, najmä ak ide o osamelé matky s deťmi, z dôvodu nízkych príjmov nedokážu nájsť vhodné bývanie. Aby nemuseli putovať z jedného krízového centra do iného, ale aby mohli žiť naplno a samostatne, Úsmev ako dar aj za výraznej podpory Rehole dominikánov na Slovensku pracuje na vzniku ďalšieho centra pomoci, tentokrát v Košiciach-Šaci v bývalom Vincentíne, ktoré kedysi desaťročia slúžilo na pomoc núdznym. Pustili sme sa s dôverou do rekonštrukcie a prístavby tohto opusteného domu. Práve tu dostanú rodiny s deťmi v núdzi príležitosť opäť zažiť, aké to je – mať domov. S Vašou pomocou môže byť takýchto miest na bývanie oveľa viac. V núdzi sa môže kedykoľvek ocitnúť ktokoľvek z nás. Dajme šancu zažiť domov tým, ktorí musia čeliť najnáročnejšej skúške ich života.

Zbierke na podporu výstavby tohto centra požehnal aj otec arcibiskup Mons. Bernard Bober. Zbierka v spolupráci s Rehoľou dominikánov na Slovensku prostredníctvom časopisu Ruženec prebieha do konca apríla 2018.

PODPORIŤ PROJEKT VÝSTAVBY KRÍZOVÉHO CENTRA PRE RODINY V NÚDZI – VINCENTÍNUM V KOŠICIACH – ŠACI môžete peňažným darom, materiálnou pomocou a tiež modlitbou za rodiny v núdzi a všetkých, ktorí pracujú na výstavbe tohto centra.

Kontakt: Spoločnosť priateľov detí z detských domovov Úsmev ako dar, Kováčska 28, 040 01 Košice / Tel.: 055 230 4401, 0903 630 505 / , IBAN: SK40 3100 0000 0043 5013 4306 / Prima banka Slovensko a.s., LUBASKBX

Prebiehajúce práce na projekte:

vincentinum saca 007 vincentinum saca 006 vincentinum saca 004 vincentinum saca 005 

 

 

 

vincentinum saca 001 vincentinum saca 008 vincentinum saca 010vincentinum saca 009

Páčil sa Vám článok?

Našu prácu podporíte jeho zdieľaním.