Я студент з України і мені потрібна допомога

Aby rodina zostala spolu

Situácia chudobných rodín s deťmi, ktorým pomáhame, je stále ťažká kvôli následkom pandémie, rastúcim cenám a ďalším náročným životným okolnostiam.  Akútne potrebujeme aj Vašu pomoc a podporu.

q

Zmierňujeme chudobu, hlad a chlad

Pomáhame v akútnych situáciách s obnovou dodávok energií, poskytnutím nevyhnutných potravín a hygienických potrieb či okamžitou úhradou za potrebné lieky a zdravotnú starostlivosť.

Zabraňujeme strate bývania a rozpadu rodiny

Bez práce a príjmu rodiny nezvládajú platiť nájomné a ďalšie účty a dostávajú sa do vážneho stavu, kedy hrozí vyňatie dieťaťa z rodiny. Robíme všetko preto, aby k tomu nedošlo.

Podporujeme a sprevádzame

Sme oporou našim rodinám, deťom a mladým v ich ťažkej situácii. Naši poradcovia a psychológovia s rodinami aktívne komunikujú, povzbudzujú ich a sprevádzajú.

Aktuality

Čo máme nové na našich pobočkách a v našich projektoch.

Z kancelárskych priestorov byty pre rodiny v núdzi. Úsmev ako dar poskytol domov trom rodinám 

Z kancelárskych priestorov byty pre rodiny v núdzi. Úsmev ako dar poskytol domov trom rodinám 

Bratislava (14. jún 2024) – Domov je pre mnohých ľudí nedosiahnuteľnou destináciou. Každá tretia slovenská rodina je ohrozená chudobou a čelí možnej strate strechy nad hlavou. Práve tieto rodiny to majú najťažšie, pretože im hrozí odňatie dieťaťa z rodiny. Organizácia Úsmev ako dar pre ne hľadá celoročne východisko z náročnej životnej situácie. Takto prichýlila vo svojom sídle v Bratislave tri rodiny, ktoré nájdu domov v zrekonštruovaných a plne zariadených bytoch. Tie vytvorila organizácia Úsmev ako dar s pomocou partnerov z priestorov bývalých kancelárií po ročnej rekonštrukcii.

Terapia detskej duše umením: Najmilší koncert roka opäť predstavil talentované deti z Centier pre deti a rodiny

Terapia detskej duše umením: Najmilší koncert roka opäť predstavil talentované deti z Centier pre deti a rodiny

Podujatie Najmilší koncert roka prináša vďaka organizácii Úsmev ako dar už 34. rok na pódium talentované deti z Centier pre deti a rodiny z celého Slovenska. Celonárodné kolo sa konalo v stredu 5. júna v Čunove a zúčastnilo sa ho 120 detí. Deti na pódiu predviedli svoje spevácke a tanečné talenty. Hlavným cieľom koncertu je rozvíjať tvorivosť detí a terapia detskej duše prostredníctvom umenia. Počas podujatia udelila organizácia Úsmev ako dar Cenu Pippi dlhej pančuchy bývalej „domováčke“ Lucii Kováčovej za jej dlhoročnú nezištnú pomoc a špeciálnu cenu youtuberovi Draganovi Stojakovičovi.

Úsmev získal striebro na prestížnej súťaži Prokop 2023!

Úsmev získal striebro na prestížnej súťaži Prokop 2023!

Viete, čo je skvelý pocit z perfektne vykonanej práce? My na úsmeve vieme. To je keď sa spojíte s agentúrami SKPR STRATEGIES a Respect APP na unikátnej kampani Rodina sa počíta „Destinácia domov“. Opäť sa ukázalo, že keď počúvate profesionálov, prinesie to svoje ovocie. Vo štvrtok 16.5. nám to prinieslo striebro na súťaži PROKOP 2023, kde sme v kategórii NONPROFIT PR spomedzi 10 nominovaných získali striebro za kampaň Rodina sa počíta „Destinácia domov“.

Poznáme nových víťazov!

Poznáme nových víťazov!

Už je to 34 rokov, kedy sme sponali prvých víťazov športových hier pre deti z detských domovov (teraz už centrá pre deti a rodiny) v minifutbale a vybíjanej. Úsmev ako dar podporuje už krásnych 34 rokov športové talenty detí a mladých dospelých. V utorok si v malebnej dedinke Hybe pod Vysokými Tatrami opäť zmeralo sily viac ako 300 detí z 23 centier z celého Slovenska.

Vodičák pre tvoj štart

Vodičák pre tvoj štart

Získanie vodičského preukazu vôbec nie je lacný špás. Práve preto sme sa rozhodli pomôcť deťom a mladým dospelým z centier pre deti a rodiny, ktorých finančné možnosti môžu byť limitované. Grantový program Vodičák pre tvoj štart organizuje Polícia SR, Nadácia...

Zbierka Podeľme sa! 2024 bola úspešná, pomôže konkrétnym rodinám udržať si domov

Zbierka Podeľme sa! 2024 bola úspešná, pomôže konkrétnym rodinám udržať si domov

Slovenské spoločenstvá sa opäť raz spojili v duchu veľkonočnej solidarity, aby pomohli tým, ktorí to najviac potrebujú. Pod záštitou Spoločnosti Úsmev ako dar organizovali cirkevné a individuálne iniciatívy varenia pôstnych polievok. Táto iniciatíva bola nezameniteľnou príležitosťou prejaviť vieru v Boha a preukázať solidaritu s tými, ktorí sú v núdzi.

Dostupné sociálne nájomné bývanie

Naše dlhoročné výskumy poukazujú na to, že takmer polovica detí by v zariadeniach nemusela byť umiestnená, ak by rodina mala zabezpečené adekvátne bývanie.

Dostupné sociálne nájomné bývanie je unikátnym integrovaným modelom skutočnej prevencie a riešenia spoločenskej výzvy bezdomovectva rodín. Tento model vychádza z prístupu housing-first a jeho typu communal housing (koncentrované bývanie).

NAŠI PARTNERI

Ďakujeme za Vašu podporu, bez ktorej by sme nedokázali podať pomocnú ruku všetkým, ktorí to potrebujú.

GENERÁLNI PARTNERI

CTP
SKPR logo
AKSS
Anasoft
Anasoft