Я студент з України і мені потрібна допомога

Skvelú Anjelskú kapustnicu, ktorá je tradičným projektom Košičanov realizovaným v adventnom období, si v decembri 2021 vychutnali nielen Košičania, ale aj obyvatelia dolného Zemplína. Vyzbieralo sa 3.242,- EUR. Radosť budú mať nielen obdarované rodiny, ale aj celý tím, ktorý sa podieľal na realizácii tohtoročného pandemického modelu.

Podujatie malo kvôli pandémii inú podobu, no hlavný účel tohto podujatia, ktorým je pomôcť chudobným rodinám s deťmi žijúcimi v meste Košice a jeho okolí sa podarilo zachovať. Výťažok bude použitý na udržanie si bývania rodín, ktorým hrozí strata bývania najmä z dôvodu pretrvávajúcej pandémie a rekonštrukciu nového projektu dostupného sociálneho nájomného bývania pre rodiny v núdzi v MČ Košice – Pereš.

Ďakujeme všetkým vodičom – anjelom, ktorí počas soboty 18. decembra 2021 rozvážali Anjelskú kapustnicu domov všetkým, ktorí si ju objednali. Vďaka nim sa Anjelská kapustnica dostala aj k mnohým záujemcom mimo Košíc na trase Dargov – Sečovce – Michalovce.

Ďakujeme aj tým, ktorí sa rozhodli anjelskú kapustnicu venovať lekárom, zdravotníkom, chudobným.

Ďakujeme METRO Slovakia za štedrú podporu, Nadácii Pontis, mestu Košice a celému teamu Reštaurácií Med Malina a ROSTO STEAK HOUSE, vďaka ktorým bola Anjelská kapustnica skutočným gurmánskym dielom!

Páčil sa Vám článok?

Našu prácu podporíte jeho zdieľaním.