Я студент з України і мені потрібна допомога

V sobotu 3. mája 2014 sa na Hlavnej ulici v Košiciach uskutočnil Deň rodiny a odštartoval tak sériu podujatí po celom Slovensku. V Košiciach  sme sa na tomto dni odprezentovali tri úzko spolupracujúce organizácie v spoločnom prezentačnom stánku – Spoločnosť Úsmev ako dar, Nadácia DeDo – Solidarita s deťmi z detských domovov a Dorka n.o..

Svojou návštevou nás poctili Maroš Šefčovič, podpredseda Európskej komisie, Richard Raši, primátor Mesta Košice, Renáta Lenártová, námestníčka primátora Mesta Košice a Ján Jakubov, námestník primátora Mesta Košice. Pán podpredseda Európskej komisie sa zaujímal nielen o naše pravidelné aktivity na pomoc rodinám a deťom v núdzi, ale aj o dokončenie Krízového centra v Prešove, ktoré pomôže celému východnému Slovensku.

Podujatie Deň rodiny je súčasťou celoslovenskej oslavy rodiny pri príležitosti medzinárodného dňa rodiny. Sme radi, že sme svojou účasťou a prezentáciou mohli podporiť myšlienku tohto podujatia.

Toto podujatie je súčasťou celoslovenskej oslavy rodiny pri príležitosti medzinárodného dňa rodiny. Program bude zložený z hudobného pódiového programu, zážitkových atrakcií pre rodiny a mládež, workshopov a bábkového divadla. Budú pre vás pripravené rôzne súťaže, chillout párty, program pre manželov a živá knižnica.  Podujatie je organizované Spoločenstvom pri dóme sv. Martina a Fórom kresťanských inštitúcií.

3.5.2014 – Košice, Hlavná ulica

den rodiny ke 001den rodiny ke 002den rodiny ke 003den rodiny ke 004

11.5.2014 – Bratislava, Medická záhrada

– V poradenskom stánku budú Emília Bezáková a Zuzana Spiessová informovať návštevníkov a prípadných záujemcov o náhradnom rodičovstve. Od 15:00 – do 19:00

25.5.2014 – Nitra, mestský park na Sihoti

Počas tohto podujatia budeme mať prezentačný stánok, kde budeme prezentovať našu činnosť a jedno stanovište, ktoré bude súčasťou Veľkej rodinnej hry. Hra bude pozostávať z umiestnenia 11 farebných plagátov. Na plagátoch sú známe osobnosti a ich výroky o tom, čo pre nich znamená rodina. Úlohou zúčastnených rodín bude uhádnuť mená osobností.

25.5.2014 – Jezuiti – Mariánska sála a nádvorie u jezuitov v Trnave

www.denrodiny.sk

 

 

 

 

Páčil sa Vám článok?

Našu prácu podporíte jeho zdieľaním.