Я студент з України і мені потрібна допомога

Benjamín je v detskom domove. Sníva o tom, že bude opäť doma.

Poznáme ich druhý rok. Benjamín bol od narodenia vychovávaný starými rodičmi, pretože jeho mama je hluchonemá. Stará mama však zomrela a Benjamín ostal iba so svojím starým otcom.

Nízky dôchodok starého otca im reálne nepostačoval na zabezpečenie základných životných potrieb a tak v rodine začali vznikať dlhy. Ich dom bol odpojený od elektriny a teplej vody. Benjamín sa nemal ako učiť a robiť domáce úlohy do školy. Ťažké to bolo najmä v zimných mesiacoch, keď sa skoro stmievalo a najväčším problémom bol chlad, veľmi citeľný aj pod perinami. Je ťažké si predstaviť život v takýchto podmienkach a podmienky vhodné na život a výchovu dieťaťa to neboli už vonkoncom, preto bol nakoniec Benjamín umiestnený v neďalekom centre pre deti a rodiny vo Veľkých Kapušanoch.

So starým otcom stále udržiavajú kontakt. Počas sviatkov a prázdnin sa navzájom so starým otcom navštevujú. Benjamín neprestáva snívať, že raz, keď budú mať v dome opäť elektrinu, sa domov bude môcť vrátiť.

Pre Benjamína a jeho starého otca hľadáme nový domov.

Deti v núdzi musí byť vidieť. Preto dnes vidíte Benjamína.

Ich starý dom nezachráni ani rekonštrukcia, no ich rodinu zachrániť môžeme. Pomôžete nám? Riešenia existujú.

  • Vyzbierame 25.000,- EUR na kúpu 2 – izbového bytu v Kráľovskom Chlmci a okolí / Benjamín je prvák na strednej škole v tomto meste/
  • Získame dostatok darcov, ktorí nám umožnia prenajať byt pre Benjamína a jeho starého otca na dobu 3 rokov. Mesačný prenájom bytu v tejto lokalite stojí 350,- EUR mesačne.
  • Nájde sa osoba, ktorá nám poskytne byt v tejto lokalite na záchranu tejto rodiny.

Sme presvedčení, že pre Benjamína bude lepšie vyrastať so starým otcom ako v zariadení náhradnej starostlivosti. Počet detí v podobnej situácii na Slovensku stále stúpa. Deti v núdzi na Slovensku musí byť vidieť.

Preto dnes vidíte Benjamína. Ďakujeme, že si všímate potreby detí v núdzi.

Páčil sa Vám článok?

Našu prácu podporíte jeho zdieľaním.