Я студент з України і мені потрібна допомога

Volám sa Dominik a mám dvoch bratov. Sú dvojičky, Nicolas a Ladislav a majú 5 rokov. 

Naša mamina Ľudmila sa o nás stará sama. Nemáme vlastné bývanie a nemáme ani blízku rodinu, na ktorú by sme sa mohli obrátiť o pomoc.

Bolo by pre nás jednoduchšie a lacnejšie, ak by sme bývali v sociálnom nájomnom byte. Platili by sme mesačne okolo 270 €. Viac by nám ostalo na ostatné poplatky v škole a v škôlke. Mamina chodí do práce, ale vieme, že to nie je jednoduché. Viac ako polovicu svojho príjmu dáva za to, aby sme mali kde bývať. Jej mesačný príjem je cca 780€, z čoho 420€ ide na komerčný nájom. Bohužiaľ, vyzerá to tak, že ďalšie mesiace budeme za energie platiť ešte viac.

Ale máme šancu na zmenu! V poradovníku na sociálny nájomný byt v Prešove sme na druhom mieste. Každú chvíľu môžeme dostať nájomný byt. Ale…

Pani Ľudmila musí zaplatiť trojmesačný depozit a splatiť dlh za odvoz komunálneho odpadu. Spolu je to cca 1 000 €. Dokážeme jej spoločne pomôcť, aby sa dostala k sociálnemu nájomnému bytu a mala nižšie náklady na bývanie a viacej peňazí pre potreby detí v škole, na oblečenie a stravu?

Chceme jej pomôcť, aby aj jej deti mohli ísť do školy v prírode, aby mohli absolvovať plavecký kurz a iné aktivity, ktoré sa im ponúkajú. Ale všetko niečo stojí. Je sama a veľkú časť jej mzdy zhltne podnájom. Nemá na ostatné výdavky a jej deti sú ukrátené o zážitky, ktoré si pamätáme z detstva.


Pani Ľudmila je ukážkovým príkladom pracujúcej chudoby. Každá tretia rodina, ktorú sprevádzame, patrí do tejto skupiny. Pani Ľudmila robí, čo môže, ale stále to nestačí. Stále rastúca cena komerčných nájmov a energií robí každodenný život rodín, ako je táto, plávaním proti prúdu.

Ďakujeme, že si všímate potreby detí v núdzi. Veľmi si vážime každý Váš dar, Vašu štedrosť a ochotu podporiť tieto deti. Každé dobro, ktoré robíte, sa Vám vráti. 

Páčil sa Vám článok?

Našu prácu podporíte jeho zdieľaním.