Я студент з України і мені потрібна допомога

Laurike, Simonke a Samkovi hrozilo, že budú odňaté do detského domova

Ocino Ján má 27 rokov a vyrastal v detskom domove v Holíči. Od strednej školy je spolu so Simonkou, s ktorou si chcel založiť vysnívanú rodinu. Dnes majú trojročnú Lauriku, ročnú Simonku a najmladšieho Samka, ktorý má len 3 mesiace. Ocino od ukončenia školy svedomito pracoval a zodpovedne sa o rodinu staral.

Nanešťastie prišiel k pracovnému úrazu, pre ktorý musel prerušiť pracovnú činnosť a kvôli ktorému nakoniec prišiel o prácu úplne. Po zotavení začal intenzívne hľadať náhradu, čo mu bohužiaľ komplikujú jeho rómske korene, nehovoriac o neistej ekonomickej situácii v budúcnosti. Z ušetrených peňazí dokázali rodičia zaplatiť nájom len na 3 mesiace a následne boli nútení odísť. V tom čase bola mamina tehotná s najmladším Samkom. V tejto situácii deťom hrozilo, že budú odňaté do detského domova.

Preto sme sa rozhodli okamžite pomôcť. Rodinu sme presťahovali do nájomného bytu v Prievidzi, ktorého prenajímateľom je Úsmev ako dar. Jánovi sme pomohli nájsť prácu. Vďaka odbornému finančnému sprevádzaniu sa dostali z dlhov. Sociálny pracovník sprevádzal rodinu pri vybavovaní lekárov a škôlky a naďalej poskytuje poradenstvo vo všetkých oblastiach, kde je to potrebné.

Táto rodina je ustabilizovaná. Bohužiaľ, počet rodín, ako je naša neustále stúpa a hrozí, že po vyňatí detí do náhradnej starostlivosti sa tieto rodiny rozpadnú úplne. 

Pomôžte nám pri práci s nimi, pretože deti v núdzi musí byť vidieť. 

Preto dnes vidíte nás. Lauriku, Simonku a Samka. Ďakujeme, že si všímate potreby detí v núdzi.

Páčil sa Vám článok?

Našu prácu podporíte jeho zdieľaním.