Я студент з України і мені потрібна допомога

Pomôžeme Aničke a jej deťom mať bezpečný domov?

Volám sa Lukáš a mám 4 roky. Mám dvoch starších bratov. Moja mama Anička robí všetko preto, aby nás uživila. Často ju to prinesie na pokraj svojich síl, schopností a možností. Život žije s jediným cieľom, ktorý je, aby sme sa mali dobre. V spoločnosti Úsmev ako dar hľadajú pre nás a našu skvelú maminu domov. Veríme, že keď sa nájde dostatok dobrých ľudí, budeme sa môcť nasťahovať do nájomného bytu v rámci programu Dostupné sociálne nájomné bývanie, kde by sa mamina na platbe podieľala 70% účasťou z jej vlastného príjmu. Zvyšných 165 EUR mesačne by sa uhradilo z Vašich darov.

V minulosti sme vystriedali viacero krízových centier a veľmi by sme chceli mať domov, ktorý bude dlhodobo bezpečný a v ktorom by sme mali vlastné súkromie. Bohužiaľ, na nájom bytu na komerčnom trhu nebudeme mať asi nikdy…

Radoslav Dráb z Úsmevu ako dar pozná maminu už 20 rokov, od kedy pracoval ako dobrovoľník detskom domove v Žakarovciach pri Gelnici. Mama vyrastala ako všetky ostatné deti žijúce mimo vlastnej rodiny, s túžbou raz byť dobrým rodičom a nedovoliť, aby jej deti museli prežiť detstvo v detskom domove.

Život sa s Aničkou nemaznal. Na partnerov šťastie nemala. Dnes má tri krásne deti. ❤️ Dnes ste vo videu videli jej najmladšieho syna, Lukáška. Pretože deti v núdzi musí byť vidieť! Pomôžme aj jemu vyrastať v pokojnom domove. Inak túto rodinu opäť čaká dlhodročná cesta migrovania medzi krízovými centrami Slovenska.

Stabilitu a pokoj vnesieme do rodiny len vtedy, ak sa nám spoločne podarí stabilizovať bezpečné bývanie aspoň na dva najbližšie roky. ĎAKUJEME!

Páčil sa Vám článok?

Našu prácu podporíte jeho zdieľaním.