Я студент з України і мені потрібна допомога

V dňoch 12. – 14.7. 2016 Úsmev spolu s partnermi občianskym združením Brániť sa oplatí Slovensko, Ministerstvom vnútra SR, a Východoslovenskou energetikou holding a.s. realizovalo pilotný tréning nazvaný Do života s anjelom strážnym.

 

Cieľom bol nácvik praktických zručností pre mladých dospelých v oblasti obchodovania s ľuďmi, násilného zavlečenia s cieľom prostitúcie atď., v čom sú práve mladí dospelí po odchode z detského domova veľmi rizikovou skupinou.

 

Celý tréning bol realizovaný zážitkovou formou prostredníctvom hry. Zúčastnilo sa ho 16 mladých dospelých z troch detských domovov. Zážitkové aktivity pripravilo a celý program viedlo 7 lektorov.

 

 Prostredníctvom zážitkov, hry, filmu a diskusie sa chránencom poskytli základné informácie o rizikách, ktoré ich môžu stretnúť po opustení ich domovov – a to najmä v oblasti obchodu s ľuďmi či novodobého otroctva. 
 
Medzi programovymi aktivitami bola i simulácia odchodu chránenca z domova do reálneho života, kde naňho čakajú rôzne riziká a nástrahy – okrem iných aj obchodníkov s ľuďmi a iných podvodníkov. Chránenci museli v priebehu niekoľkých kôl riešiť problémy ako bývanie, nakupovanie a práca. Hra im ponúkla viacero možností a oni sa museli rozhodovať podľa vlastných pohnútok a poskytnutých ponúk.
 
Na odľahčenie bolo v programe veľa zábavných súťaží. Na konci sa hra vyhodnotila, určili sa víťazi, ktorí boli odmenení.

 

Páčil sa Vám článok?

Našu prácu podporíte jeho zdieľaním.