Я студент з України і мені потрібна допомога

Väčšina detí má to šťastie, že vo svojom voľnom čas navštevuje rôzne záujmové krúžky či voľnočasové centrá. Deti v detských domovoch záujmové krúžky síce navštevujú, ale chýba im pozitívna motivácia a výdrž. Je preto pre nich dôležité stretávať vzory, ktoré ich potom pozitívne motivujú a dodávajú im sebavedomie. Z tohto dôvodu je hlavným cieľom nášho Anjelského programu zmysluplne vyplniť deťom v detských domovoch ich voľný čas, rozvinúť ich talenty a zručnosti a pozitívnym usmerňovaním predchádzať u nich rizikovým psychosociálnym javom. Medzi takéto činnosti jednoznačne patria aj športové aktivity, pretože nie sú vždy len o športových výkonoch. Prostredníctvom športu rozvíjame u detí schopnosť dosiahnuť cieľ, ktorý si sami stanovili, vytrvalosť pri jeho realizácii a dôveru vo vlastné sily. To všetko potrebujú športovci, aby mohli uspieť. To všetko potrebujú opustené deti, aby sa raz uplatnili v samostatnom živote. 

Hamsik Camozzi 2017 227. júna na Donovaloch prebehla unikátna charitatívna akcia s podporou a osobnou účasťou Mareka Hamšíka pre 40 detí z detských domovov z banskobystrického kraja. Charitatívny futbal bol prvým ročníkom a všetky zúčastnené strany, tak ako partneri, tak aj samotný Marek Hamšík dúfajú, že sa vytvorí z tejto myšlienky tradícia. „Sme veľmi radi, že sa podarila takáto spolupráca, kde sa spojili dve úspešné firmy s úspešným futbalistom. Všetci sme sa spojili s cieľom pomôcť deťom, ktoré to najviac potrebujú. Dúfam, že sa táto akcia stane tradíciou a že to naberie ešte väčšie rozmery a za rok sa tu opäť stretneme. Ďakujem všetkým zúčastneným,“ hovorí s nadšením iniciátor tejto myšlienky Richard Kapustik z Aikido Slovak Central Region.

Hamsik Camozzi 2017 313 detí z detských domovov z Hriňovej, Banskej Bystrice, Tornale a Hnúšte predviedli v charitatívnom futbale svoje športové vlohy a spoločne sa zabavili proti deťom z futbalovej školy Mareka Hamšíka Jupie. Marek sa taktiež pridal a ukázal deťom niekoľko svojich trikov. Okrem krásnych zážitkov, spomienok a darčekov od našich partnerov si všetky deti odniesli aj jeden unikátny darček a to fotku s unikátom vo svete slovenského futbalu Marekom Hamšíkom.

„Je veľmi dôležité, aby naše deti zažili aj pocit ocenenia a uznania. Na ňom potom môžu stavať v situáciách, ktoré od nich budú vyžadovať rozhodnosť a sebadôveru. Za najcennejšie považujeme, že deti, ktorým chýba podpora tých najbližších, mali dosť odhodlania pustiť sa s plným nasadením do priateľskej súťaže a vydať zo seba to najlepšie,“ dodáva koordinátorka celej akcie za Úsmev ako dar Lucka Sivoková.

Za tento krásny zážitok ďakujeme spoločnostiam Camozzi s.r.o a STAF Automation, s.r.o., ktoré tento turnaj usporiadali a pri tejto príležitosti prerozdelili dar 5000 Eur medzi organizátora akcie Aikido Slovak Central Region, Jupie futbalovú školu Mareka Hamšíka a naše občianske združenie Úsmev ako dar.

Páčil sa Vám článok?

Našu prácu podporíte jeho zdieľaním.