Я студент з України і мені потрібна допомога

V piatok, 23. januára, sa opäť konal pravidelný klub náhradných rodín z Prievidze a okolia. Stretnutia sa zúčastnilo 5 náhradných rodín a spolu 8 detí. Vďaka aktivitám, ktoré zaujali deti, mohli mať rodičia svoju „dospelácku“ chvíľku. Pre viaceré z rodín bol minulý rok náročný či už zdravotne, finančne alebo v súvislosti so zvládaním školských povinností detí.

Klub v Prievidzi sa viacmenej pravidelne konáva už viac ako 5 rokov. Vzťahy medzi rodinami sú natoľko pevné, že rodiny si dokážu byť vzájomnou a oporou a povzbudením. Inak to nebolo aj na tomto stretnutí. Najdiskutovanejšou bola téma súrodeneckých väzieb a zdieľanie účinných typov na zvládanie náročných situácií.

Už po niekoľký krát sme sa stretli s priestoroch Materského centra Slniečko, ktoré sme si celé zapožičali len pre túto príležitosť. Pre deti je tu pekná veľká a dobre vybavená herňa, kde sa môžu vyžiť pohybovo alebo aj pri pokojných individuálnych aktivitách. Deťom sa venovali 2 skúsení dobrovoľníci. Väčšie deti sa potrebovali po hodinách strávených v škole trochu rozhýbať a tak hrali jednoduchý volejbal a cvičili na fitloptách. Menšie deti zaujali detské piesne, počúvali a tiež spievali. Neskôr všetci spoločne stavali s obrovských mäkkých kociek „detské kráľovstvo“. V tejto aktivite sa krásne prejavili tvorivosť deti a aj snaha o spoluprácu.

 

 

 

Páčil sa Vám článok?

Našu prácu podporíte jeho zdieľaním.