Я студент з України і мені потрібна допомога

Cieľom pobytového podujatia bolo zavŕšenie celoročnej činnosti dobrovoľníkov s deťmi v detskom domove Maurícius Kremnica. Voľný čas sme chceli vyplniť rôznymi menej tradičnými hrami. Tak sme chceli prehlbiť prípadne nadviazať priateľské vzťahy.

Niektoré z aktivít, ktoré nás, deti najviac zaujali :

Hra s názvom „Ovocníčkovia“ kde súťažil každý sám za seba a podľa zoznamu ovocia, ktorý dostal na začiatku hry, musel na jednotlivých stanovištiach po splnený fyzických, vedomostných ale aj talentových úloh získať jednotlivé ovocia. Pri tejto hre je dôležitá postupnosť, rýchlosť a zvolená taktika.

Netradičná olympiád, ktorá pozostávala z rozdelenia detí do tímov, v ktorých súťažili v disciplýnach ako beh na 3 nohách, naplnenie fľaše vodou pomocou lyžičky, slepá baba a orientačný beh. Pri týchto hrách bola dôležitá taktika akú zvolili pri výbere jednotlivých hráčov pri disciplýnach, jemná motorika a tímový duch.

Súťaž Miss a Mrs. Tábora, kde deti v jednotlivých súťažných disciplýnach prejavili svoj šarm, šikovnosť, ale aj slovnú zásobu.

Dlho očakávaný výlet na kúpalisku sa stal konečne realitou. Po príchode na kúpalisko sa deti rozdelili do veľkého bazéna a do detského bazéna, v ktorých prebiehali rôzne hry, ako preteky, potápanie, hry s loptou, pri všetkcých bola potrebná obratnosť a fyzická zdatnosť.

Autor: Janka, PD

Páčil sa Vám článok?

Našu prácu podporíte jeho zdieľaním.