Я студент з України і мені потрібна допомога

V krásnom prostredí Vysokých Tatier sa konal tohoročný tábor náhradných rodín. Pod záštitou košickej pobočky Úsmevu ako dar sa tak mohlo stretnúť 22 rodín s deťmi všetkých vekových kategórií v hoteli Horizont v Starej Lesnej. V atmosfére zdieľania, lásky a rodičovských starostí sme tam prežili štyri slnečné augustové dni.

Program tábora pozostával zo skupinových stretnutí rodičov, kde sme preberali vážne, menej vážne i všelijaké témy . Za to, že sme si mohli spokojne posedieť, dokonca s kávou (či iným nápojom) v ruke, patrí naša veľká vďaka piatim dobrovoľníkom, ktorí majstrovsky zvládli starostlivosť o naše dietky. Zapojili ich do súťažných i zábavných hier, hľadania pokladu a umožnili sa im aj športovo vyžiť pri futbale či tenise.

Pozvaný hosť, psychológ a náhradný rodič v jednej osobe Jožko Pápay, poskytol zúčastneným rodičom svoje vedomosti a skúsenosti na niekoľkých skupinových sedeniach. Účastníci tábora mali podľa potreby možnosť s ním komunikovať aj individuálne.

Nakoľko nám bolo dopriate krásne letné počasie, čo v našich veľhorách trvá len niekoľko dní v roku, prežili sme neopakovateľné chvíle aj na kúpalisku Aquacity Poprad. No a aby sme neodišli z Tatier bez pobytu v prírode vyviezli sme sa na Hrebienok zubačkovou lanovkou.

S krásnymi fotkami na kartách fotoaparátov a ešte krajšími spomienkami na spoločne prežité chvíle sme sa rozlúčili s tým, že sa spoločne stretneme na septembrovej svojpomocnej skupine v Košiciach.
Všetkým, ktorí našim náhradným rodinám umožnili zažiť zopár dovolenkových chvíľ chceme týmto veľmi pekne poďakovať.

Autor: Petra Lakatošová, špecialista na rozvoj rodiny

Páčil sa Vám článok?

Našu prácu podporíte jeho zdieľaním.