Я студент з України і мені потрібна допомога

Amazon nadviazal dlhodobú spoluprácu s organizáciou Úsmev ako dar, aby podporil deti a rodiny v núdzi.

Úsmev ako dar je najväčšia mimovládna organizácia na Slovensku, ktorá pôsobí v oblasti náhradnej starostlivosti a pomoci ohrozeným rodinám na Slovensku. V rámci nadviazanej spolupráce medzi logistickým reverzným centrom Amazon v Seredi a touto organizáciou budú deti v centrách pre deti a ohrozené rodiny dostávať na pravidelnej báze ,,balík plný prekvapení“. V balíku nájdu množstvo hračiek, kníh, oblečenia, ale i športového a kuchynského náradia, čistiacich prostriedkov, či iných položiek, ktoré v centrách pre deti potrebujú a ktoré by inak boli zlikvidované. Prvý balík, obsahujúci oblečenie, obuv a mnoho ďalšieho o hmotnosti až 1292kg, si organizácia Úsmev ako dar prevzala už začiatkom júla.

„V týchto ťažkých časoch poznačených pandémiou si Úsmev ako dar neoceniteľne   váži akúkoľvek nezištnú pomoc. Pandémia nás ešte viac spojila a dala priestor nielen firmám, ale aj jednotlivým ľuďom ukázať, že sme veľká solidárna krajina a v ťažkých časoch sa dokážeme spojiť pre dobrú vec a pomôcť tým najzraniteľnejším,“ hovorí Mária Soboličová, manažérka pre fundraising a PR z Úsmev ako dar. „Od spoločnosti Amazon sme v júli dostali množstvo kvalitného nového oblečenia, z ktorého sa tešia naše rodiny a deti po celom Slovensku. Sme poctení, že si vybrali pre dlhodobú pomoc a podporu práve naše občianske združenie. Ďakujeme.“

Ďalšie dodávky pre Úsmev ako dar sa budú odvíjať od aktuálneho stavu vráteného tovaru.

„Veríme, že pravidelné materiálne dary dokážu pomôcť deťom či rodinám, ktoré sa ocitli v núdzi. Preto sme sa rozhodli nadviazať dlhodobú spoluprácu s organizáciou Úsmev ako dar, ktorá dokáže túto pomoc sprostredkovať,“ hovorí Miroslava Jozová, PR manažérka Amazon pre ČR a Slovensko.

Pomoc tam, kde je to potrebné

Počas pandémie daroval Amazon na Slovensku 500,000 € humanitárnym organizáciám na účely prevencie pred ochorením COVID-19, ako aj na zotavenie sa z následkov pandémie. V spoločnosti Amazon Sereď zabezpečili po vypuknutí pandémie ochranu svojich zamestnancov kúpou dezinfekčných prostriedkov, rúšok a zavedením bezpečnostných opatrení. Ešte v apríli darovali 50 tisíc rúšok aj Správe štátnych hmotných rezerv. Neustále spolupracujú aj s mestom Sereď, aby podporili komunitu, kde sídlia. Nedávno nadviazali spoluprácu s organizáciou Sloboda zvierat, kam putuje vrátené krmivo pre zvieratá. Od začiatku spolupráce im už takto dodali viac ako tonu krmiva.

Páčil sa Vám článok?

Našu prácu podporíte jeho zdieľaním.