Я студент з України і мені потрібна допомога

Aj tento rok sa nám nakoniec podarilo zorganizovať Mikuláša pre deti z náhradných rodín. Stretli sme sa v nedeľu 15.12.2013, v reštaurácii Via Roma v Košiciach, vďaka ktorej sa nám toto naše prianie podarilo uskutočniť.

Rodinky prichádzali s usmiatými detičkami – malými aj tými staršími. Mali sme pre nich pripraveného nielen Mikuláša s anjelom a čertom, ale tiež krásne predstavenie Betlehém – Radujme sa, veseľme sa! v podaní hercov z divadla Babadlo. Deťom sa predstavenie veľmi páčilo a potom nasledovali krásne detské pesničky a básničky, ktoré si pripravili pre Mikuláša. Keď boli balíčky rozdané, v reštaurácii pre nás pripravili aj pizzu, na ktorej si všetci pochutili.

Toto naše spoločné stretnutie sme s rodičmi využili aj na rozhovory o všetkom, čo práve prežívajú. Mohli sa potešiť a pochváliť úspechmi svojich detí. Je krásne vidieť ako sa tieto deti vyvíjajú, ako sa menia a dozrievajú pri láskavej starostlivosti svojich rodičov.

Najväčšia radosť sa však prejavila na záver a to tancom a spevom v sprievode našej kolegyne Žanetky, ktorá s deťmi vydržala tancovať po celý čas.
Ďakujeme všetkým rodinkám, že prijali naše pozvanie, tiež všetkým kolegom za pomoc pri organizácii a ešte jedno veľké ďakujem reštaurácii Via Roma .

Veronika Prokopová

 

Páčil sa Vám článok?

Našu prácu podporíte jeho zdieľaním.