Я студент з України і мені потрібна допомога

Už po dvanásty krát sme si mohli všetci na Slovensku pripomenúť oslavy Dňa matiek prostredníctvom projektu Míľa pre mamu. Záštitu nad podujatím prevzal prezident SR Andrej Kiska. Ako býva zvykom, aj tento rok pridalo ruku k dielu aj mesto Ružomberok a naši dobrovoľníci.

Ako vždy, ani tento rok nechýbali tanečné a umelecké vystúpenia detí rôznych vekových kategórii. Počas pochodu Míle pre mamu mestom sa účastníci zastavovali pri rôznych stanovištiach, ktoré organizovali Skauti, Stopka-Aquila, Súkromná ZŠ a Súkromná ZUŠ+ Súkromný školský klub detí DOTYK, Mestská Knižnica, Fotobežka, Vitalia, Maple Academy, Liptovská debnička, Súkromná mateská škola TATRAKUK. Na týchto stanovištiach boli pre deti pripravené rôzne súťaže, preliezky s prekážkami alebo rôzne vedomostné úlohy.

Náš Úsmevácky stánok vyčaril úsmevy mamičkám, tetám, starým mamám a aj opatrovateľkám, keď im detičky hovorilo prečo ich máju radi. Deti sa nezapreli a vymysleli si naozaj originálne dôvody: lebo do mňa nevrčí; lebo mi už nedáva po zadku; lebo mi kúpi čo chcem alebo lebo mi dala život.

Aj napriek tomu, že sa nám počasie trošku pokazilo, deti súťažili, zabávali sa až do konca. Už teraz sa tešíme na ďalší rok a na ďalšiu Míľu pre mamu:)

mila pre mamu RK 2015 001mila pre mamu RK 2015 002mila pre mamu RK 2015 007

 

 

Páčil sa Vám článok?

Našu prácu podporíte jeho zdieľaním.