Я студент з України і мені потрібна допомога

Projekt „Pre malých ľudí s veľkými očami“ realizovaný vďaka podpore Fondu Hodina deťom, ktorý zriadila a spravuje Nadácia pre deti Slovenska pokračuje! Po letnom prázdninovom tábore sa teenageri vyrastajúci v náhradných rodinách naďalej každý mesiac stretávajú. Okrem toho sa nám pre nich 16. až 18. marca 2012 podarilo pripraviť víkendový rozvojový pobyt, počas ktorého sa premenili na malých cieľavedomých lezcov v národnom parku Slovenský raj.

Ústredná téma víkendovky bola „Ako dosiahnuť svoj vlastný cieľ“. Deti sa so skúsenými dobrovoľníkmi rozprávali o dôležitých témach, pri ktorých mohli prirodzene rozvíjať svoju fantáziu a konfrontovať ju s reálnymi pravidlami. Dobrovoľníci im pútavo opisovali svoje životné príbehy a zároveň vytvárali akýsi vzdušný most medzi horolezcom a človekom, dieťaťom, ktoré sa snaží zo všetkých síl zdolať veľkú prekážku. Témami diskusií boli; „Horolezec, cieľ hora, Čo musí urobiť horolezec preto, aby dosiahol svoj cieľ, Čo musím urobiť ja, aby som dosiahol/dosiahla svoj cieľ.

tabor velke oci 01tabor velke oci 02Deti zaujímavo reagovali a snaživo chápali, čo všetko musí človek podstúpiť, ak chce prekonať sám seba. Zároveň im ale bolo ukázané, že ak je niekto presvedčený a ide za svojim snom, či cieľom, gravitácia mu v ceste určite stáť nebude. Pokračovalo sa cez zážitkové aktivity zamerané na pestovanie dôležitých vlastností a zručností na dosahovanie cieľa, ako napríklad vytrvalosť, prekonávanie prekážok, dôvera v seba a aj iných ľudí, odvaha.. Po všetkých „skúškach“ doplnených o simulovaný výstup na umelú stenu, nasledoval namáhavý autentický výstup k jednému zo symbolov Národného parku, Tomášovský výhľad, z ktorého bol nádherný výhľad do doliny Bieleho potoka, na Prielom Hornádu a na Čertovu sihoť. Ostáva len veriť, že všetci zúčastnení sa budú pri prekonávaní ďalších prekážok poctivo istiť a pri výstupe na vrchol nezabudnú zvolať: „Boli sme tu!“

tabor velke oci banner hd mali

Páčil sa Vám článok?

Našu prácu podporíte jeho zdieľaním.