Я студент з України і мені потрібна допомога

Pani Marta zo Ždane má päť detí, manžel ich opustil. Pracuje v miestnej základnej škole ako školníčka. Pracuje. Robí všetko na úrovni svojich schopností a možností. Je to poriadna pracovitá mama. No už dnes má nočnú moru, ako jej 5 detí nastúpi o pár dní do školy. Zošity nám zdraželi o 200 %, čakajú ich ako všetky deti poplatky za učebnice či pracovné zošity, mesačníky pre starších na dopravu na strednú školu do mesta, obuv je drahá. Aspoň jedny botasky pre každého…. Sama to nezvládne.

V Spoločnosti Úsmev ako dar poznáme a sprevádzame konkrétnych 216 rodín, ktorých deti o pár dní nastúpia do materských, základných a stredných škôl. Tak ako ďalších niekoľko stotisíc detí a mladých ľudí na Slovensku. Nevieme pomôcť všetkým, no spoločne to môžme uľahčiť týmto dvestošestnástim.

Aj pre bežné rodiny je toto obdobie jedným z najťažších období v roku. Mnohí z vlastnej skúsenosti viete, že to nie je už len o kružidle, zošite či peračníku, ale o topánkach, v ktorých treba do školy chodiť, školskej taške, prezúvkach a poplatkoch za učebnice cudzieho jazyka, pracovné zošity či ZRPŠ. Nehovoriac, že mnohé deti potrebujú vydať čipovú kartu na mestskú dopravu a nabiť si kredit na cestovné.

Pri zvyšujúcich sa cenách to častokrát pod 100,- EUR na jedno dieťa nedáte.

Najmä mamy z týchto chudobných rodín majú hrôzu z končiacich prázdnin. Sú v situácii, kedy je pre nich nereálne zabezpečiť pre svoje deti všetko potrebné pre nástup do školy. Bez pomoci druhých to nezvládnu…

Potrebujú Vašu pomoc. Pridáte sa?

ĎAKUJEME!

Páčil sa Vám článok?

Našu prácu podporíte jeho zdieľaním.