Я студент з України і мені потрібна допомога

Zamestnanci spoločnosti Veolia Energia Slovensko spolu s Nadáciou Veolia Slovensko plnili pred vianočnými sviatkami priania detí s neľahkým životným osudom. Pomocou projektu Stromček prianí potešili vianočnými darčekmi 4 sociálne slabšie rodiny s deťmi z Centra pre rodinu, Úsmev ako dar v Petržalke.

Poskytnúť dočasný domov rodinám v ťažkej životnej situácii a zabrániť tak umiestneniu ich detí do detského domova, to je hlavným cieľom Centra pre rodinu, Úsmev ako dar v Petržalke. Jeho kapacita je do 15 osôb a v štyroch menších samostatných bytových jednotkách sa aktuálne nachádzajú 4 rodiny. „Tešíme sa, že stále pribúdajú do našej úsmeváckej rodiny noví členovia, či už sú to jednotlivci alebo spoločnosti, ktorým záleží na tom, aby rodina ostala spolu a deti tak mali šancu vyrastať v úplnej milujúcej rodine. Ďakujeme všetkým zamestnancom, ktorí sa zapojili do projektu Stromček prianí a potešili tak naše deti a rodiny, “ hovorí Mária Soboličová z Úsmevu ako dar. Pani Tanková, ktorá so svojimi tromi deťmi býva v Centre dopĺňa, že „ešte v živote nemali také krásne, veselé a radosťou naplnené Vianoce“.

Spolupráca mestskej časti Petržalka a spoločnosti Veolia Energia Slovensko siaha do roku 1993, kedy ešte ako spoločnosť C – Term začala prevádzkovať systém zásobovania teplom v Petržalke. V roku 2000 prevzala prevádzku spoločnosť Dalkia a.s., predchodca spoločnosti Veolia Energia Slovensko, a na základe dlhodobej zmluvy zásobuje teplom a teplou vodou takmer 40 tisíc petržalských domácností.

Páčil sa Vám článok?

Našu prácu podporíte jeho zdieľaním.